Haydi Özışık safını seçti: Kimden özür diledi

Serkankutlu

Global Mod
Global Mod
Organize kabahat örgütü kurduğu belirtilen Sedat Peker’le yaptığı görüşmeyle İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafınca hakkında cürüm duyurusunda bulunan gazeteci Haydi Özışık aylar daha sonra ekranların karşısına geçti.

Haydi Özışık Sedat Peker’le yaptığı görüşmenin bilgilerinı anlattı ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’dan özer diledi.

Özışık, kendisine kumpas kurulduğunu öne sürdü.

Özışık yaptığı Youtube yayınnda şunları söylemiş oldu:

“Uzun mühlet sustuk. Herkes eteğindeki taşları dksün diye bekledim. Yargı evresinin bitmesini bekledim. Bben ve kardeşim sustukça iğrenç küfürler hakaretler. Kimi kaçtı dedi. Ya biz buradayız.

Kendimler hesaplaşmak istiyorum. Ben sizi hayal kırıklığına uğrattım.

“İŞGÜZARLIK YAPTIM”

Mesleğime yakışmayan, aileme yakışmayan bir davranışın ortasında oldum.

Üzerime görev olmayan olayda işgüzarlık yaptım.

Bu işgüzarlığın sebebiyle 30 yıllık kadim dostum Süleyman Soylu’yu haberdar olmadığı bir mevzuda sıkıntı durumda bıraktım.

Ona yöneltilen prestij suikastinin ana niçini ben oldum.

Hakkında türlü tezler olan, ülkesini kaçan biriyle irtibat halinde oldum, aralıklı olamadım.

Gazeteci herkesle konuşur lakin aralı olmak kuralıyla. Ben bu arayı korumadığım için kusurumu kabul ediyorum.

PEKER NE DEDİ

Şunu fazlaca net söylüyorum. Ne kimseyi sattım ne de vatanıma milletime ihanet ettim.

Hele hele Soylu’ya kumpas kurduğum istikametindeki suçlamayı ve ulaklık yaptığım iddilarını reddediyorum.

Ben Soylu ile görüştükten kardeşim Süleyman Özışık ile konuştum.

Abim bana dedi ki, Peker hakkında evrak hazırlandığına dair bir bulguya ulaşamadım.

Soylu’nun bildiğini biz bilemeyiz. Bence de Peker ile röportaj yapma dedi.

Peker’i arayarak röportajı yapamayacağımızı söylemiş oldum.

Peker bana “Ankara’daki dostun mu istemedi röportaj yapmayı dedi.

Bildiri getirmişim, götürmüşüm bunların hepsi uydurma.

Soylu’nun pislik demesine Peker fazlaca içerlenmiş o denli mi.

Bu işin Mehmet Ağar ile Pelikan ile ilgisi ne.

Lakin oraya çekilecek mevzu. Mehmet Ağar polisliği sözü sonuç itibariyle Soylu’yu bağlıyor. Soylu bi açıklama yapacak Peker de hareketle Soylu’ya saldıracak ve o denli de oldu.

“TUZAK KURDULAR”

Peker’e mazeret, materyal lazımdı.

Beni arıyor o gece saklı kayıt yaparak, “Abi hani bu adam bizi seviyordu, hani dönüş biletimizdi” üzere laflar söyleyerek benden laf almaya çalışıyor.

İki dost içinde kaldığımı söylüyorum ve telefonu kapatıyoruz.

Soylu’yla ilgili yayın yapacağını söylüyor ben de karışmam deyip çekiliyorum.

Bir tuzakla karşı karşıya olduğumu bilmiyorum.

Gecenin 3’ünde benim ismimim geçtiği görüntüyü gönderiyor.

Bu toplantıdan daha sonra Sedat Peker ne yaptı.

İsmimi geçirdiği görüntünün altında Haydi Özışık ile Süleyman Özışık’ı karıştırdım demedi mi.

Bu düzeltmeyi yapan Peker sonrasındasında Süleyman Özışık’tan bahsetti mi hiç. Hayır.

Benimle görüşmesini paylaştı. Niçin Süleyman Özışık üzerinden gitmedi.

Benim ismim daha epey işine yaracaktı. O da bunu yaptı.

Soylu’nun bir diğer dostu Reşat Hacıfazlıoğlu’na ne diyordu. Benimle yaptığı görüşmenin birebiri. Tıpkı tuzağı ona da kurdu.

GÖRÜNTÜNÜN YAYINLADIĞI GÜN

Bu dönüş bileti kıssasını sana kim söylemiş oldu kardeşim.

Bence onu açıkla. Ben sana bu biçimde bir söz kullanmadım.

Soylu’nun bu biçimde bir tabiri var ise onu da açıkla.

Olmayan bir şeyi doğrulatmak ismine gizlice aldığı kayıtlar ve daha sonra da bunları yayınlamalar.

Gelelim görüntüyü yayınladığı güne.

Özgür Özel bir gün evvel TV ekranlarında çıktı her şeyi öğrenmiş üzere benden kelam etti.

Özel’in tezlerinin akabinde Halk TV’yi aradım bağlamadım.

Özgür Özel’i ispata çağırdım yeminler ettim.

Yayından daha sonra bir baktım ki e-postamda Burcu Nazlı ismindeki kişi bir açıklama göndermiş. Haydi Özışık Sedat Peker’i yalanladı.

Bu açıklamadan daha sonra görüntü yayınlandı.

Bana gelen görüntü bir gün evvel Özel’e de gönderilmiş.

Ben ya da Süleyman Özışık Peker’i arayıp Süleyman Soylu’nun onu bırakacağına dair ya da bildiri götürmüşsem Peker yarın çabucak onu da yayınlasın.

Ben o gece Soylu’yu aramadım, Soylu’yla o gece görüşmedim, o gece rastgele bir şey izletmedim.

Özel’in ya da Peker’in elinde bu biçimde bir kayıt var ise onu da açıklasınlar.

Özgür Beyefendi sen gecenin 3’ünde o kaseti izledin mi izlemedin mi, bu görüntünün varlığından ne vakit haberdar oldun.

Özgür Özel bu bilgilere nasıl sahip oldu.

Kelamın özü, bu görüntüyü bir defa daha izleyin. Ben bu sözlerin bir adedini ya da Soylu ile ilgili bir bildiri iletiyorsam her türlü cezaya razıyım.

“SOYLU’DAN ÖZÜR DİLİYORUM”

Bunları niçin anlattım size.

Hesap vermeye ve yüzleşmeye geldim.

Gerçekleri de anlatmam gerekiyordu.

Gazeteci olarak düştüğüm yanılgı bana değerliye mal oldu.

Ben yeterli niyetle sonunu hesaplamadığım bir işgüzarlık yaptım.

Benim bütün hatam bu.

Bana kızmakta haklısınız. Sizi hayal kırıklığına uğrattım.

Başta Süleyman Soylu olmak üzere o görüntüde ismi geçen herkesten özür diliyorum.

SOYLU’NUN CÜRÜM DUYURUSU

Haydi Özışık’ın Sedat Peker’le yaptığı görüşmeyi Habertürk canlı yayınında kıymetlendiren Bakan Soylu, “Hadi Özışık’ı ben 30 yıldır tanırım. Haydi, ‘Bu adam benimle YouTube programı yapmak istiyor’ dedi. Zinhar dedim, işine bak. Haydi Özışık’a, yaptığın fazlaca yanlış, memleketi de sattın bizi de sattın dedim. daha sonra bana şunu yazdı: Seni Sedat Peker’e sattım o denli mi, ben dostlarımı satmam. Ben bu adamla ilgili seninle hiç konuşmadığım biçimde, seni satmış oldum o denli mi?” sözlerini kullanmıştı.

Bakan Soylu’nun haklarında cürüm duyurusunda bulunduğu Haydi ve Süleyman Özışık kardeşlerin sahibi olduğu internet sitesinin ofisinde ve meskenlerinde arama yapılmıştı.