Hatice Şendil’den Fahriye Evcen açıklaması

Tuncay

New member
Tarabya’da oğlu Can’ı okul çıkışı bekleyen Hatice Şendil’in, araç içerisinde senaryo okuduğu görüldü. “Artan koronavirüs hadiseleri niçiniyle hayatı daha sakin yaşamaya çalışıyoruz” diyen oyuncu, sevenlerine muştuyu verdi.

“KADIN KISSASI OLACAK”

“Görüştüğüm ve yakın olduğum işler var. Çalıştığım işler de var, bakalım” diyen Şendil, yeni projesiyle ilgili, “Modern bir kıssa olacak. Bayan öyküsü olacak” sözlerini kullandı.

“DUYGULARIMIZI BİRAZ BASTIRMAK GEREKİYOR”

Elçin Sangu’nun “Sokakta görsem yolumu değiştireceğim epeyce insan var. ‘Allah belasını versin, kesimden silinir inşallah. Bu niçin bu biçimde paralar kazanıyor’ dediğim ünlüler de var” kelamları hatırlatılan Şendil, “Sizin başınıza bu biçimde şeyler geldi mi?” sorusunu şu biçimde yanıtladı:

“niçin bu biçimde bir şey söylemiş olduği olağan ki kendi tecrübesidir. Onun cümleleri üzerinden bir şey söylemek istemem. Çalışma kaideleri hayli sıkıntı, uzun saatler çalışılıyor. Sabrın ve tahammülün azaldığı müddetler olabilir, herbiçimde o devirlere denk gelen hisler ve hisler. Profesyonel hayatta çalışırken hislerimizi biraz bastırmamız gerektiğini düşünüyorum. Sevmek değil, hürmet duymak daha kıymetli. Hepimizin misyonu aslında bu. Yalnızca oyuncu arkadaşlarımın birbirlerini değil, gruba de birebir saygıyı göstermesi gerekiyor. Benim bu biçimde bir deneyimim ve hissim olmadı.”

38 yaşındaki oyuncu, “Sizin çalıştığınız setlerde çekime gelmeyen, sorumsuzluk yapan oyuncular olmadı mı?” sorusuna, “Tabii ki olmuştur. Hepimizin o dönemki hisleri, durumları epeyce farklı. Hürmet epey değerli. Saygıyı herkes anlar diye düşünüyorum” karşılığını verdi.

“FAHRİYE ARKADAŞIM”

Rol aldığı ‘Büyük Selçuklu’ dizisi daha sonrası Fahriye Evcen’le ortalarının bozuk olduğu argümanlarını Şendil, “Fahriye aslına bakarsanız arkadaşım ve tanışıyoruz. Olamaz ne benden ona, ne ondan bana. İşin bu biçimde küçük magazin kısımları” diyerek yalanladı.

“SENARYO YAZMIYORUM”

Yapımcılık yapmak istemediğini her fırsatta lisana getiren Hatice Şendil’e, “Senaryo yazıyor musunuz?” sorusu üzerine, “Yaptığım işte epeyce taraflı olmak üzere bir merakım var. Daha âlâ oynamak ve oyunculuğu daha doygun yaşamak için de senaryo bilmem gerektiğini düşünüyorum. Bir gün olur da bir karakter yaratırsam, bir fikir, proje, içerik üretirsem benim için şahane olur. Ben oyuncuyum, mesleğimi fazlaca seviyorum. Yazmayı seviyorum fakat senaryo yazmıyorum. Yazdığım bir sürü şey var, fikirlerim var, bir sürü uğraşım var. Söylemeye çalıştığım şey buydu” halinde konuştu.

“REYTİNG TELAŞI VAR”

Oyuncularda reyting telaşı olduğunu söyleyen Şendil, “Bu kaçınılmaz bir gerçek. yıllardır bu işi yapıyoruz. Hepimiz başarılı olmayı hedefliyoruz. Bunun da karşılığı reyting. Telaş işe başlarken hepimizde var ancak az hayli okuduğumuz işin cümlesi, fikrini, özünü sahiplendiğimiz noktada reytingin ve muvaffakiyetin geleceğini düşünüyorum” dedi.