Hande Yener gözyaşları ortasında anlattı: Göğüs kanserini atlattım!

Tuncay

New member
Show TV’de yayınlanan ‘Cumartesi Sürprizi’ programında Ömür Sabuncuoğlu’na konuşan Hande Yener (48), artık fazlaca değiştiğini, bu değişimin niçininin bir yıl evvel geçirdiği göğüs kanseri olduğunu söylemiş oldu.

Yener, yedi saat süren bir operasyon kararı kurtulduğu göğüs kanserini bir gün konutunda otururken göğsünde hissettiği kitle kararı hastaneye giderek öğrendiğini lisana getirdi.

“FELAKET” DEDİĞİNİ DUYDUM

Ünlü müzikçi, “Kendimi denetim ederken şüphelendim ve hastaneye gittim. Akşam saati laboratuvarda bir hekimin odasına girdiğimde ‘felaket’ söylemiş olduğini duydum ve yıkıldım.” dedi.

“ÖLECEĞİMİ SANDIM”

Hande Yener, “Öleceğimi sandım. Erken teşhisin hayat kurtardığını bu süreçte öğrendim. Hekimim Cihan Uras yardımıyla kemoterapi dahi görmeden atlattım hastalığı. Altı ayda bir yaşadığımı kutluyorum. Her pak rapor çıktığında meskende çığlıklarla kutlama yapıyoruz” diyerek hastalığını anlatırken gözyaşlarına hakim olamadı.

Yener, kanser olduğunu birinci öğrendiği an gittiği hastanede yaşadıklarını da şöyleki anlattı: Gözyaşlarıyla hastaneye girdiğimde yanımdakiler intihar edeceğim diye ardımdan geldi. Hekimimle konuştuktan daha sonra motivasyonum değişti. Bir an geldi ve teslim oldum, ‘Allah’ıma kavuşuyorum’ diye avundum.

KANSERKEN SAHNEYE ÇIKTIM”

Hande Yener, kanser tedavisi görürken sahneye çıktığını da belirtti. Ünlü müzikçi, “Omuzlarımdaki direnler ve bedenimdeki kablolar görünmesin diye vatkalı bir ceketle sahneye çıktım ve kimse anlamadı” tabirlerini kullandı.

Kanser sürecinin bayanlara umut olmasını istediğini söyleyen müzikçi, “Kadınlara bunu anlatmak zorundayım. Duymayan kalmasın istiyorum ve her bayanın kendisini denetim etmesi gerektiğini düşünüyorum” dedi.

“KİMSE BENİ BU HASTALIKLA ANMASIN”

Hande Yener bu hastalığın üzerine yapışmasını istemediğini söz etti. Yener, “İlk ve son kere kanserle ilgili konuşuyorum. Bu hastalığın üzerime yapışmasını istemiyorum. Kimse beni bu hastalıkla anmasın” diye konuştu.

“GÜLŞEN’İN FİZİĞİNİ BEĞENİYORUM”

Geçtiğimiz günlerde yakın arkadaşı Berksan ile birlikte gece kulübü Sortie’de sahne alan Hande Yener, mayoyu andıran tezli sahne kıyafetiyle dikkat çekmişti.

Ünlü müzikçi, argümanlı bir kostüm seçtiğinin ve meslektaşı Gülşen’in de sahnede transparan bir pantolon giydiğinin hatırlatılması üzerine meslektaşına övgü dolu sözlerle takviye çıkmıştı.

“Gülşen’in fiziğini beğeniyorum. aslına bakarsan ‘Sarradyasyon’ klibinde de o denli giyinmişti. Unutuldu galiba, hatırlattı o da. Alışılmış dünya starları bunu daima yapıyor lakin Türkiye’de pek alışıldık bir durum değil…”

“POPOSU HOŞ, GİYİYOR”

“Ben de birtakım konserlerimde bu biçimde şeyler yapmıştım. Kendini nasıl rahat hissediyorsa artık. Biz aileyiz, olaya epey yabancı üzere bakmamak lazım. Ortada başına eser, acayip davranır. Bunlar olabilir…”