‘Güzelliğin avantajı yok’

Tuncay

New member
Sercan Kısmet – Elif Yılmaz, 10 parmağında 10 beceri isimlerden biri… Yılmaz, oyunculuk, modellik, pilotluk ve diyetisyenlik CV’sine sunuculuğu da ekledi. Dönüm noktasının Miss Fashion 2020 Hoşluk Yarışı olduğunu söyleyen sunucu, “Yarışma yardımıyla tanındım” diyor. Yılmaz’la Kanal D’deki programını, mesleğini ve yaşantısını konuştuk.

Adana doğumlusunuz. İstanbul’a gelme sürecinizden daha sonra kesime nasıl adım attınız?

Muğla’da diyetisyenlik okuyordum. Ailemden dolayı son iki yılımı İstanbul Bahçeşehir Üniversitesi’nde tamamladım. Ayrıyeten o periyotta Craft Tiyatro’da İpek Bilgin’den oyunculuk eğitimi de aldım. Sinema sinemasında oynadım. Miss Fashion 2020’de birinci seçildim. Rol alacağım bir iki proje Kovid-19 periyodunda iptal oldu. Sunuculuk teklifi geldi. Denedik ve oldu. Artık sunucu olarak ekrandayım.

Magazin programı sunmak keyifli mi?

Çok eğlenceli… Magazini aslına bakarsanız seviyorum. Konutta her hafta sonu ‘Magazin D’yi izlerdik. Artık sevdiğim programı sunmam hoş bir şey…

Ünlü birisiniz. Kendi haberinizi sunabileceğiniz hiç aklınıza geldi mi?

Bunu düşündüm. (gülüyor) Hayat şeklime dikkat ediyorum. Bir magazin sunucusu üzere davranmaya çalışacağım.

Geçtiğimiz hafta izleyici karşısına çıktınız. Neler hissettiniz?

Güya daima olmam gereken yerdeymişim üzere hissediyorum. Canlı yayın olacağı için heyecanlanacağımı düşünüyordum. Takımımız bana fazlaca yardımcı oluyor, o yüzden bir badire hayatıyorum. Reytinglerimiz de hoş geldi. Daha da üzerine ekleyeceğiz.

Bundan daha sonra mesleğinize oyuncu mu, yoksa sunucu olarak mı yük vereceksiniz?

İkisini birlikte yürütebilirsem tıpkı anda götüreceğim. Oyunculuk da istiyorum fakat şu an yalnızca sunuculuğa ağırlaştım.

Bir periyot, “Türkan Şoray kanunları eskide kaldı” demiştiniz. Hala birebir görüşte misiniz?

Aslında tam olarak o denli söylemedim. Artık Yeşilçam üzere sinemalar ve diziler yayınlanmıyor. Bence dünyada nasıl çekiliyorsa bizde de o denli olmalı… Zira sahnede bir karakteri yansıtıyoruz, ne kadar rahat olursanız o kadar izleyiciye ulaşılabilir.

Geçtiğimiz sene Miss Fashion 2020 Hoşluk Yarışması’nda tacı taktınız. Dönüm noktanız oldu diyebilir miyiz?

Evet, diyebiliriz. Yarış yardımıyla tanındım. Aslında 2016 yılından beri oyunculuk eğitimi alıyorum. Uzun bir süre eğitim gördükten daha sonra oyunculuğa başlamak istiyordum. İki sinema sineması çektik, koronavirüs yüzünden vizyona girmedi. Hepsi üst üste geldi. sonrasındasında arkadaşımın tavsiyesiyle katıldığım müsabakada birinci oldum.

Siz oyunculuk eğitim aldıktan daha sonra modellik müsabakasını kazandınız. Modellerin oyuncu olmasını nasıl karşılıyorsunuz?

Yalnızca modeller değil; rolünü yapabiliyorsa, canlandırdığı karakteri yansıtabiliyorsa, azmedip işinin hakkını veriyorsa herkes olabilir. Ancak yetenek kaide.

Hoş olmanın ekranda bir ; avantajı var mı?

Hoşluğun hiç avantajı yok. Avantaj kazananı da görmedim. Hoş gördüğüm birinin oyunculuğu berbat olabiliyor. Hoş bulmadığım biri, şahane bir oyunculuk sergileyip, isminden kelam ettirebiliyor. Büsbütün muvaffakiyet ve çalışmakla ilgili… Muvaffakiyet şayet olmazsa kimse daha fazla ileriye gidemez.

‘Erkek üzere büyüdüm’

Adana Demirspor taraftarısınız. Bu sene Harika Lig’e çıktınız, maçları takip ediyor musunuz?

Küçüklüğüm tribünlerde geçti. Ailenin birinci çocuğu olduğum için o yüzden erkek üzere büyüdüm. yıllardir şampiyon olamıyorduk. Babam, taraftar kümesi Şimşekler’in yöneticilerinden. Koronavirüstilk evvel her maça gidiyordum. Tribünler taraftarlara açılınca bir daha gideceğim.

Evlilik düşünüyor musunuz?

Şu an asla…

Planlı biri misiniz?

esasen o denli olmam lazım yoksa yetişemem. Dans eğitimi de alıyorum. Boş vaktim yok. Ailem olmasa yapamazdım. Onlar bana epey dayanak oluyor.

Oyunculuk, modellik, sunuculuk ve diyetisyenlik yapıyorsunuz. Çocukluk hayaliniz neydi?

Çok çalışkan öğrenciydim. Daima okul birincisi olurdum. Meskenden okula-okuldan meskene gidiyordum. Şu an pilotluk da okuyorum. Dersler online. Uçuşla ilgili sınavlarım var. Önceliğim meslek. Lakin şimdilik beni sunucu olarak bilin.

Ailenizle mi yaşıyorsunuz?

Biz aile kültürüyle büyüdük. Benden küçük dört kardeşim var. Hepsinin annesi üzereyim. Onlardan ayrılamıyorum. Ben İstanbul’a gelince onlar da geldi. Bana hayli dayanak oluyorlar. Daima birlikte yaşıyoruz.