Görkemli gecede manalı bildiriler

Tuncay

New member
Magazin Gazetecileri Derneği’nin (MGD) düzenlediği 25. Altın Objektif Mükafatları, evvelki akşam birfazlaca ünlü ismin katıldığı merasimle sahiplerini buldu. Turkcell’in ana sponsoru olduğu, CVK Park Bosphorus Hotel İstanbul mesken sahipliğinde gerçekleştirilen gecede ünlü isimler manalı bildiriler verdi. ‘Tarım Bizim Geleceğimiz’ projesiyle ‘Yılın Toplumsal Sorumluluk Projesi Elçisi’ mükafatını alan Kıvanç Tatlıtuğ, geceye bir video’yla katıldı. Oyuncu, “İklim kriziyle net bir biçimde yüzleşmiş olduğumuz bugünlerde, gelecek jenerasyonlar için yaşanabilir bir dünya bırakmak hepimizin vazifesi. Bir aktör olarak bu farkındalığı daha büyük kitlelere ulaştırmak inancındayım. Sizin bilhassa bunu farketmiş olmanız ve bu mükafata beni layık görmeniz ekstra memnun etti” dedi. ‘Yılın En Âlâ Dizi Oyuncusu Kadın’ seçilen Ezgi Mola, mükafatını cinayete kurban giden bayanlara adadı. Oyuncu, “Kadın cinayetlerinin artık durdurulmasını istiyorum. birlikte ve kuvvetli bir gelecek istiyorum. Kanunların sonuna kadar da bizim yanımızda olmasını istiyorum. Hepinizi fazlaca seviyorum” diye konuştu.

Deniz Bayramoğlu

Kanal D Ana Haber Sunucusu Deniz Bayramoğlu, mükemmel gecede ‘Yılın Haber Spikeri Erkek’ mükafatına layık görüldü. Bayramoğlu mükafatını alkışlar eşliğinde aldı.

Görkemli geceye müzikleriyle renk katan Sibel Can, ‘MGD 25. Yıl Özel Ödülü’ne layık görüldü.

CADDE ödüllendi

Cadde Yayın Direktörü İlknur Taş, ‘MGD Basın Meslek Onur Ödülü’ne layık görüldü. Muhabirimiz Umut Ünver, Sıla-İlker Kaleli ve Şahan Gökbakar fotoğraflarıyla ‘Yazılı Basın Yılın Fotoğrafı’ kısmından iki ödül aldı. Muhabirimiz Sercan Kısmet ise, Karahan Çantay’ın kardeşi Ceyhan Betül Çantay haberiyle, ‘Yazılı Basın Yılın Haberi’ni aldı.

Can Bonomo-Öykü Karayel

Hikaye Karayel, ‘Yılın Dijital Platform Dizi Oyuncusu Kadın’ seçilirken, eşi Can Bonomo ise kendisini yalnız bırakmadı.

Alina Boz

‘Yılın Drama Dizi Oyun- cusu – Kadın’ katego- risinde ödül alan Alina Boz, “Tüm takıma selamlarımı yolluyorum. Benim için hayli özel bir projeydi ve bu ödül de ispatı oldu” dedi.

Burcu Özberk

Burcu Özberk, aktiflikte ‘Yılın Romantik Güldürü Dizi Oyuncusu Kadın’ mükafatını kucakladı.

‘Şehitlerimize armağan ediyorum’

‘Yılın Gündüz Haber Jenerasyonu Programı’ mükafatı alan Saynur Tezel, “Azerbaycan’ın Ermenistan’a karşı verdiği özgürlük çabası geçtiğimiz yıl bu vakit içinderda başlamıştı. Ödülümü tüm Azerbaycan’a ve şehitlerimize armağan ediyorum” dedi.

Ezgi Mola-Birkan Sokullu-Merve Dizdar

‘Masumlar Apartmanı’nın başrol oyuncuları Ezgi Mola ve Birkan Sokullu, ‘Yılın En Güzel Dizi Oyuncusu Kadın’ ve ‘Yılın En Güzel Dizi Oyuncusu Erkek’ mükafatlarına kavuştu.

‘Sizlerle olmaktan memnunluk duyuyorum’

‘Yılın Arabesk Fantezi Yorumcu’ kategorisinde kazanan isim Ebru Yaşar oldu. Sanatçı, “Bu akşam sizlerle olmaktan dolayı memnunum. Albümümde emeği geçen tüm sanatçı dostlarıma, arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Bu hoş MGD gecesinde basın işçisi tüm arkadaşlarla bir arada olmaktan memnunluk duyuyorum” diye konuştu.

Buse İskenderoğlu

Gecede şıklığıyla göz kamaştıran Buse İskenderoğlu, ‘Pazar Sürprizi’ grubu ismine ‘Yılın Magazin Programı’ mükafatını aldı.

Murat Yıldırım-İman Elbani

‘Yılın Aksiyon Dizi Oyuncusu Erkek’ mükafatını alan Murat Yıldırım ve eşi Iman Elbani, meraklı bakışların ilgi odağı oldu.

Hakan Bilgin-Özge Özder

Aktifliğin sunuculuğunu üstüne alan Özge Özder ve Hakan Alım, esprileriyle geceye renk kattı.

‘Bana onur verdiniz’

‘Yılın Yorumcusu Pop Kadın’ seçilen Ziynet Sali, “Müzikal seyahatimde, mesleğimde, hatta her müziğimde bana şahitlik ettiniz, onur verdiniz. Kendimi prensesler üzere hissediyorum. Bana bu biçimde hissettiren bütün gazeteci arkadaşlarıma teşekkür ede- rim” biçiminde konuştu.

MGD İdare Heyeti