Gazi Yedek’in Kumandan İnce’ye mektubu duygulandırdı

erkan_623

New member
Hakkari’nin Gediktepe mevkiinde 21 Nisan 2010 tarihinde EYP’nin patlaması kararında gazi olan Yalçın Yedek’in, Malatya Vilayet Jandarma Alay Kumandanı Kıdemli Albay Necmi İnce’ye yazdığı mektup okuyanları duygulandırıyor.

İşte Gazi Yedek’in, Albay İnce’ye mektubu:

Jandarma Genel Komutanlığına

Ben Gazi Yalçın Yedek. Vatan için dünyasını hiçe sayan, kalp gözüyle vatan aşığı olan Gazi Yedek…

21 Nisan 2010 tarihinde, Hakkari’nin Gediktepe mevkiinde EYP’nin patlaması kararı gazi olan Gazi Yalçın Yedek.

Malatya Vilayet Jandarma Komutanlığı müddetini tamamladıktan daha sonra Gürcistan’ın başşehrine, Tiflis Büyükelçiliğine İçişleri Bakanlığı müşaviri olarak atanan, Albay Necmi İnce ile eşi Songül İnce’nin vefalı dostu Gazi Yedek.

Ben bir gencim vatanım gibi…

Omuzlarımda dünya, kalbimde hayallerim ve başımın üstünde taşıdığım fikirlerim. Ben bir gencim ilkbahar üzere hayat taşıyor içimden. Kışı atlatmışsa da yorulmamış üzereyim, sıcak kanlıyım geçip giden günlere karşı. Ben bir yakamozum, ay ışığında denize karşıyım. Ben bir kuşun cıvıltısında ve gökyüzünde, sınırsız maviliğinin ortasında gizliyim Mavi kadar hayal doluyum. Bir kuş kadar yakın ve ay ışığı kadar uzağım. Ben bir gencim özetlemek gerekirsesı ve ben yaşamaya aşığım. Ben atalarımdan geri kalanım. Ben 1919’da Mayıs’ın bağrında şehit olmuş Mehmet Onbaşının, Kurtuluş Savaşında gazi olmuş Atatürk’ün torunuyum. Ben Sarıkamış’ta Allahuekber’de donarak ölmüş daha 17’sinde olan Kınalı Alinin Yeğeniyim. Ben bu topraklar için şehit olan onlarca kınalı kuzuyum arkasında kalan yadigarım.

Ben umudun gerisinde siyaha inat beyazım. Ben akşamın süratli kadar öfkeli, gecenin siyahı kadar özgürüm. Ben öyleyim ki vatan için; vatan yaşasın diye yaşayanlardanım. Bu topraklar ortasında çekiyorsam nefesimi içine bedelini ağır ağır ödemeliyim. Ben bu vatanın evladıyım. Vatan kadar vatanım. İşte bu hisleri bana yaşatan, umudumu bir saniyeliğine bile kaybetmeme müsaade vermeyen Albay Necmi İnce ve eşi Songül İnce’nin vefalı dostuyum. Ben minnettarlık olgusunun ne demek olduğunu, ahde vefa örneği gösteren İnce ailesine Jandarma Genel Komutanlığı’na ben de minnettarım. Başımız ağrıdığında canımız sıkkın olduğunda. Hatta hastalandığımızda özetlemek gerekirsesı karşılaştığımız her zorlukta yanımızda olan bu biçimde ulu istekli bir insanı bünyenizde bulundurduğunuz için sizlere de teşekkür ediyorum.

Vatan sağ olsun…