Fethullah Gülen’e atlayan mürit öldü

Serkankutlu

Global Mod
Global Mod
İzmir’de yakalanan ve FETÖ ortasında ‘kadim abi, irşatçı’ olarak nitelendirilen, Fetullah Gülen ile şahsen bağlı olan örgütün birinci mütevelli heyetinde yer aldığı öne sürülen Yusuf Bekmezci (82) tedavi gördüğü hastanede öldü.

Kırıklar F Tipi Cezaevi’nde tutuklu bulunan Yusuf Bekmezci, 5 Ocak’ta göz ameliyatı için gittiği İzmir Katip Çelebi Üniversitesi İzmir Atatürk Eğitim Ve Araştırma Hastanesi’nde ameliyat sırasında kalbi durdu. tekrar hayata döndürülen Bekmezci, ağır bakımda tedavi görüyordu. Bekmezci bugün saat 00.50 sıralarında hayatını yitirdi.

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı’nın, FETÖ/PDY’nin Ege Bölgesi’ndeki finansörleri, yöneticileri ve kelamda imamlarına yönelik yürüttüğü soruşturma kapsamında yakalanan Yusuf Bekmezci 23 Ocak 2020 tarihinde sevk edildiği adliyede ‘silahlı terör örgütü yöneticiliği’ hatasından 17 yıl 4 ay mahpus cezasına çarptırdı. Bekmezci, örgüt ortasında ‘kadim abi, irşatçı’ üzere sözlerle anıldığı, elebaşı Fetullah Gülen ile şahsen bağlı olan örgütün birinci mütevelli heyetinde yer aldığı, 15 Temmuz 2016’daki darbe teşebbüsünün sorumluları içinde olduğu açıklandı. Bekmezci’nin, örgüt yapılanmasında il- bölge- ülke imamlarının dahi üstünde, manevi bir pozisyonda olduğu, polis kayıtlarına göre ‘Ege Bölgesi Alevi yapılanması sorumlusu’ olarak bilindiği, ayrıyeten örgütle iltisaklı olan Türkiye’deki tüm vakıfların sorumlusu olduğuna dair bilgiler bulunduğu belirtiliyordu.

GÜLEN’İN ÜZERİNE NASIL ATLADIĞINI ANLATMIŞTI

Yusuf Bekmezci, FETÖ’nün Irmak TV kanalında söylemiş oldukleriyle gündeme gelmişti. FETÖ’nün kanalı Irmak TV’ye konuşan Yusuf Bekmezci, FETÖ önderi Fetullah Gülen’i görür görmez üzerine nasıl atladığını ve Gülen’le neler yaşadıklarını anlatmıştı.

Gülen’in müridi Bekmezci şunları söylemişti:

“Yanına vardım ayak uçlarını gördüm, ortamızda da kimse kalmadı. bu biçimde kaldırınca başımı, içimden bu biçimde bir hi kabardı. Hocaefendinin üstüne bir atladım. Hocaefendi beni bir itti. Eli ellerime değdi. bu biçimde yüksek voltlu bir ceryana kapılmışım üzere bir titredim. bu biçimde ceryan çarptı. O heyecanla atladım hocaefendinin üzerine pazularından tuttum. Çektim kendime bu biçimde boyunlarını, gözlerini öptüm. bu biçimde daha da acayipleştim. tekrar atıldım üstüne. Hocaefendi kucağımdan kurtulmak için uğraşıyor. bu biçimde güzelce sardım beline, çektim kendime adeta kaburgalarının çıtırdadığını hissettim. Ben alacağımı aldım, manevi bir gevşeme olunca ben de bıraktım.”