Ferhan Şensoy son röportajını kime verdi: “Belki o gün gelirse…”

Serkankutlu

Global Mod
Global Mod
Usta oyuncu Ferhan Şensoy ömrünü kaybetti.

70 yaşındaki Şensoy bir müddetdir İstanbul Tıp Fakültesi’nde tedavi görüyordu. Şensoy’un saat 02.30 sıralarında ömrünü kaybettiği açıklandı.

SON RÖPORTAJINDA NE DEMİŞTİ

Ferhan Şensoy son röportajında, “Türkiye’yi aydınlığa çıkarma üzere bir mesuliyetimiz var” demişti.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin ‘İST’ isimli mecmuası için Tolga Akyıldız’a konuşan Şensoy, Beyoğlu’nun çöküşünü büyük bir hüzünle izlediğini belirtmiş ve şunları söylemişti:

“İstanbul, bilhassa Beyoğlu benim çocukluğumun, gençliğimin hayli hoş platosuydu. Artık baktığımda bana o hoş yılları anımsatan hiç bir şey yok! Anılarımın üzerinden dozerle geçildi… Ses-1885’i korumak üzere bir bakılırsavim olmasa İstanbul’a, Beyoğlu’na ayak basmam! Orta yolcu biri değilim; sanatta da gündelik hayatta da bu biçimde bir tutumu kabul etmiyorum. Sağ parti seçmeninden oy devşirmeye çalışan siyasetçileri epeyce gördük, bugüne dek başarılı olduklarına tanıklık etmedik. Eğilip bükülme döneminde değiliz. Türkiye’yi aydınlığa çıkarma üzere bir mesuliyetimiz var! Tahminen o gün gelirse, Beyoğlu bir daha bir kültür sanat merkezi olur, ben de yeniden sokağa çıkarım.”