Eski Türkiye güzeli Seda Sarıbaş AK Parti MKYK listesinnde! Seda Sarıbaş kimdir?

celikci

New member
Eski Türkiye güzeli Seda Sarıbaş AK Parti MKYK listesinnde! Seda Sarıbaş kimdir?
Ankara Spor Salonu'nda gerçekleştirilen AK Parti 7. Olağan Kongresi'nde MKYK üyelerinin listesi güncellendi. Sayısı 50'den 75'e çıkarılan MKYK üyelerinin isimleri de açıklandı. AK Parti'nin MKYK listesinde yer alan isimlerden biri de 2006 yılında Türkiye güzeli seçilen Seda Sarıbaş oldu. Peki, Seda Sarıbaş kimdir? Seda Sarıbaş kaç yaşında ve nereli? İşte tüm merak edilenler... MKYK Listesinde Türkiye Güzeli De Yer Aldı Bugün Ankara Spor Salonu'nda yapılan AK Parti 7. Olağan Kongresi'nde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 2023'ün manifestosu olacak dediği konuşmasını yaptı ve bu önemli konuşmanın hemen ardından AK Parti Merkez Karar Yürütme Kurulu listesi açıklandı. Daha önce 50 kişilik asli, 25 kişilik yedek isimden oluşmakta olan MKYK, yeni dönemde ise 75 asli, 35 yedek isimden oluştu. Bir önceki dönemden 21 ismin üstü çizildi. Yeni dönemde MKYK listesine girenlerin arasında oldukça dikkat çeken isimler de yer aldı. Bunlardan biri 2006 yılında Türkiye güzeli seçilen Seda Sarıbaş oldu. Seda Sarıbaş'ın daha önce AK Parti Aydın Kadın Kolları İl Başkanlığı görevinde bulunduğu öğrenildi. Seda Sarıbaş Kimdir?İstanbul doğumlu olan Seda Sarıbaş, Gazi Üniversitesi'nde İşletme, Anadolu Üniversitesi'nde Çalışma Ekonomisi ve açık öğretimde Adalet okuyan Sarıbaş, Sosyoloji üzerine de yüksek lisans yapmıştır. 2006 yılında iş adamı Sedat Sarıbaş ile hayatını birleştirdikten sonra Didim'e yerleşti. 2 çocuk annesi olan Seda Sarıbaş'ın eşi Sedat Sarıbaş ise AK Parti Didim İlçe Teşkilatı Yönetim Kurulu'nda yer aldı. Seda Sarıbaş, eşi ile beraber akaryakıt alanında çalıştı. Ayrıca 2006 yılında Miss Turkey Güzellik yarışmasında Veet Türkiye Güzeli seçildi.

ALINTIDIR