Eser Yenenler’den ‘Üç Adam’ itirafı: Ayrılığımız bilinçliydi!

Tuncay

New member
Armağan Çağlayan’n Youtube’da yayınlanan ‘Gör Beni’ programına Eser Yenenler konuk oldu. İkinci çocuk ve pandeminin tesiriyle bir daha kilo aldığını anlatan Yenenler, Berfu Yenenler ile evlenmesini hayatını her açıdan fazlaca olumlu etkilediğini söylemiş oldu. Ünlü isim, iki çocuk babası olmanın kimi vakit kendisini zorladığını itiraf etti.

“Kilolu olmamdan dolayı daima içime kapanık bir çocuktum” diyen Eser Yenenler, “Bir gün Atatürk’ün ömrünü anlatan bir şiir yarışı düzenlendi okul ortasında, kazanan öteki okullarla yarışacaktı. Şiir okumayı seviyordum o müsabakaya girmeye karar verdim. Bir kız ile finale kaldık kız şiiri okurken bayıldı. 7 dakika falandır şiir… Bu vesile ile birinci defa sahneye çıktım. Bursa’nın her yerinde mükafatlar aldım. Hazırlık sürecinde Devlet Tiyatrosu’ndan hocalar gelip çalıştırdı beni daha sonrasında ben de sahnede olmaya devam ettim” dedi.

Evliliğinden bahseden Yenenler, “32 yaşıma kadar biroldukça şeyi yapmıştım. ‘Şimdi ne olacak’ derken eşim Berfu karşıma çıktı. Evliliğim aşkın da ötesinde. hayatımda değişim isterken Berfu bunu yaptı, denk geldi. Bana epey güzel geldi, fazlaca hoş bir evliliğim ve iki oğlum var” diye konuştu.

“Evde daima hareketlilik var, ‘nasıl baba olacağım’ diye düşünüyordum. Bir baba figürü arıyorum kendime, çabucak hemen bulamadım hala arıyorum. Babalık çocuğunun elinde oyuncak olmak üzere, epeyce hassas davranıyorum” diyen ünlü isim, altı yaşında babasını kaybettiğini anlattı.

Yenenler, “Ben altı yaşımdayken babamı kaybettim. Annemin yaptığı da süper bir muvaffakiyet kıssası üç çocuğunu okuttu, bu düzeylere getirdi. Babam Ege Üniversitesi işletme kısmı mezunu. Tavuk yemi fabrikasında çalışıyordu, orada epey düzgün işler yapınca ‘kendi işini aç’ diyor etrafındakiler. O da kredilerle işletmeyi açıyor, büyük güçlü olma yolunda ilerlerken o devir kuş gribi salgınına denk geliyor bütün tavukları yemleri bir gecede gidiyor. Hastalığı da oradan başlıyor. Ben tam düşünceli süreçte doğuyorum. Meskene hacizlerin geldiği, babamın durumu çaktırmamak için uğraştığı… Ablamlar biraz daha varlıklı çocuğu üzere büyüyor ben ise işlerin değiştiği, sert bir dönemde” dedi.

Fazla kilolarına da değinmeden edemeyen Eser Yenenler, “Zayıflamak için her yolu denedim. Evlenip çocuk sahibi olduktan daha sonra aldığım 15 kilo var onu kesin vereceğim. Hekim denetiminde tok tutma hissi veren bir iğne yaptırdım. Bedenim alerji yaptı. Tokluk hormonuna karşı alerjim varmış. Artık ben o açlığı yönetmeye çalışacağım” dedi.

Ünlü isim, kelamlarına; “Çok iştahlı biri değilim. Sistemi ortaokul senelerında bozdum. 95 kilodan 75 kiloya düştüm. Bu yıl 27. yılım diyette! Bana ‘şu kadar yiyeceksin’ dendiğinde kısıtlandığımı hissediyorum. Artık yeni bir şey deniyorum güzel gidiyor” diye devam etti.

2013-2017 yılları içinde ekranlara gelen ‘Üç Adam’ programı hakkında da açıklama yapan Eser Yenenler, “Bizim Oğuzhan Koç ve İbrahim Büyükak’la ayrılığımız şuurluydu. Klâsik medyanın tesiri oldu” dedi.

Sunucu, “Biz bir gösteri programı yaptık, bunu da başardık. İşler dijitale dönünce televizyonda yaşlı durmaya başladık. ‘Onlar televizyona iş yapıyorlar’ durumu oldu. Kendi ortamızda konuştuk ‘bunu yapmayabiliriz’ sonucu çıktı. Biz birbirimize mecbur olduğumuz için bir ortada değildik, eğlendiğimiz için bir aradaydık. ‘Yolları ayrılalım istersek ileride tekrar birleşiriz’ dedik ayrıldık” halinde konuştu.

“Üç Adam olarak bir marka yarattık. Eğleniyorduk, kimi vakit cıvıtıyorduk bir süre daha sonra itici olduk” diyen Eser Yenenler, kelamlarına; ‘Acun Abi ne derse onu yapıyor’ üzere de durmaya başladı. Büyüsek de ‘ergen üzere kaldık’ durumu oldu. Biz eğlenirken, biraz ferdî mesleklerimize ziyan vermişiz. kimi vakit ben de açıp izlediğimde epeyce komik şeyler var fakat ‘bunlar ne yapıyor kendi aralarında’ dediğim de oldu” diye devam etti.

“Acun Ilıcalı ile O Ses Yılbaşı Özel programında tanıştık” diyen Eser Yenenler, “Çok hoş sahne performansı olmuştu. Sonraki gün Acun abi aradı ‘Yetenek Sizsiniz programına heyet olur musun?’ diye sordu. Çok büyük bir teklifti 28 yaşımdaydım. Beşerler daha pak bakarken heyet olunca ‘bu bilir kişi oldu’ deyip antipati topladım. Bu bölüme girdiğim için hiç pişman olmadım” sözlerini kullandı.

“Acun abi sevdiği adamlarla iş yapan bir insan” açıklamasını yapan Yenenler, “Ne yapmak istiyorsan yaparsın. Yanındaki bütün takım aslına bakarsan en az 30 yıllık arkadaşları. Bizim o kadar kaynaşmamızın sebebi İbo, ben Oğuzhan da 25 yıllık arkadaşlarız” formunda konuştu.