Ertuğrul Özkök yazdı… AKP’li liderin Ezhel itirafı

Serkankutlu

Global Mod
Global Mod
Gazeteci Müellif Ertuğrul Özkök’ün Tansuya Mektuplar’ı devam ediyor.

Ertuğrul Özkök bugünkü yazısında Almanya’da müzik ömrüne devam eden Ezhel’i anlattı.

Ertuğrul Özkök şunları yazdı:

Bu Çarşamba saat 19.00’da günü Türkiye siyaseti ve müziği açısından sembolik manası devasa yükseklikte bir toplantı var.

Mülkiyeliler Birliği Hip Hop müziğin emsalsiz en büyüğü Ezhel’i ağırlıyor.

Evet yanlış okumadınız.

Mülkiyeliler Birliği ve Ezhel…

Vallahi hayalimde görsem inanamayacağım bir buluşma.

TEK MÜZİĞİ 88 MİLYON SEFER DİNLENDİ

Ezhel hala müzik çalışmalarını Almanya’da sürdürüyor.

Dünyanın en büyük müzik şirketi Universal’le anlaştı.

“Geceler” müziği, yalnızca Spotify’da 88 milyon defa dinlenmiş.

Evet…

Mülkiyeliler ve Hip Hop…

Yan yana gelmesi akla gelmeyecek iki marka yan yana…

Bu buluşma, dünyanın artık nereye geldiğini gösteren en değerli işaretlerden biri…

BİR AKP’Lİ LİDERİN BANA SÖYLEDİĞİ KELAM

Ezhel, muhalif bir sanatçı…

Solcu ve itirazı var.

Artın dünyada da tanınıyor.

Avustralyalı dünyaca ünlü Hip Hopçu Masked Wolf’la onun “Astronot in the Ocean” müziğinde düet yapmış.

Bundan iki yıl evvel büyük bir kentin AKP’li ilçesinin belediye lideri bana, “Bizim bölgedeki okullara gidiyorum bütün çocuklar Ezhel dinliyor. Bizim işimiz zor” demişti…

Bu hayli değişik söyleşiyi, Çarşamba günü “mülkiye.org.tr” üzerinden izleyebilirsiniz.

Z Jenerasyonu artık buralarda ve onlar için “Senin sanatçın, benim sanatkarım ayırımı yok.”

TARKAN’IN MÜZİĞİ VE SAYILAR

Buradan gelelim Tarkan’a…

Bakıyorum iktidara yakın birtakım köşelerde “Bedelini ödersin” üzere tehditler bile var.

Tarkan’ın “Geççek” müziği ile ilgili son sayıları vereyim.

Dünyadaki görüntü izlenimlerini ölçen “kworb.net” isimli bir internet sitesi var.

“Geççek” çıktığı günün 24’ncü saatinde, 7 milyon seyredilme ile bu listenin 2’inci sırasına girmişti. Lakin beğeni sayısı 400 binle birinci sıradaydı.

İkinci gün, yani 48’inci saat itibariyle ise müzik 17 milyon seyredilme ile listenin birinci sırasındaydı.

Spotify’daki dinlenme sayısına baktım.

Yalnızca orada 2 milyon kez dinlenmişti.

K-POP SANATKARLARININ SAYILARINA YAKIN

Bu sayılar fakat Güney Kore K-Pop sanatkarlarının ulaşabileceği sayılar.

Diyeceğim bu beşerlerle onlara hakaret ederek, tehdit ederek, iftira atarak, aşağılayarak bir yere ulaşamazsınız.

bu biçimde yapmak yerine onların itirazına, söylemiş olduklerine, işaret ettiklerine kulak vermek epey daha akla yatkın bir davranıştır.

Onları dinleyen insanları artık Dombra ile fethetmek mümkün değil.

Sayılar bunu diyor.

NBA KIRMIZI HALISINA DANDİ MODASI HAKİM OLDU

Natürel ki dün gece de uyumadım ve bu sabaha karşı Cleveland kentinde yapılan NBA All Star basket şenliğini izledim.

LeBron James’in ekibi ile Durant kadrosunun maçını LeBron James grubu kazandı.

Lakin bu All Star’ın değeri, beraberinde Amerikan Basket Ligi’nin 75’inci yıldönümü oluşuydu. İki devre içinde olağanüstü bir 75’inci yıl gösterisi vardı.

Amerikan basketbolunun yaşayan bütün efsaneleri oradaydı.

Bir NBA fanı olarak benim için büyük geceydi yani.

Bence bizim futbol ligimiz de artık bu biçimde gösteriler düzenlemeye başlamalı.

SPIKE LEE’NİN ŞAPKASI GÖZLÜĞÜ VE EKİP ELBİSESİ

Devre içindeki gösterinin sunucularından biri ünlü direktör Spike Lee’ydi…

Her zamanki üzere epey enteresan bir kıyafetle geldi.

Yalnızca o değil gecele katılanların birden fazla hayli farklı giysiler ortasındaydı.

Kendimi her yıl Floransa’da yapılan ve ikisine benim de katıldığım Pitti Uomo erkek giysi fuarı geldi.

Dandi erkek modasının merkeziydi orası lakin görüyorum ki artık birinciliği NBA kırmızı halılarına kaptırmış.

Bence medyadaki moda müellifleri NBA’e de bakmaya başlamalı.

Ertuğrul Özkök

Odatv.com