Emre Aşık: İletide beni öldüreceği yazıyordu

Tuncay

New member
Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi’nde gerçekleşen talimat duruşmasına şikayetçi Emre Aşık ile avukatları Funda Sadıkahmet ve Hasan Tahsin Cevizoğlu katıldı.

Emre Aşık, Yağmur Aşık’ın eski eşi olduğunu, sanık Baycan Şentürk’ü tanımadığını belirterek “Sadece eşimin evvelde kıssa durumunda birinci başta ‘Aile dostum’ diye bahsetmiş olduğu, akabinde da ‘Kocam’ diye bahsetmiş olduğu kişi olarak tanıyorum. Kendisiyle mutlaka yüz yüze gelmiş değilim, görüşmüşlüğüm de yoktur…”

“AVUKATIM BİLDİRİSİ GÖNDERDİ”

“Olay günü beni avukatım Funda Sadıkahmet aradı, sanık Erdi Sungur’un ona ulaştığını ve ikinci tetikçi olarak Baycan Şentürk olduğunu ve bu işin biteceğine, iki üç gün evvel beni vuracaklarına dair konuşmaların geçtiğini bana söylemiş oldu. Hatta ileti da vardı, avukatım bana bu iletisi gönderdi…”

“Mesajda Baycan Şentürk’ün beni öldüreceği yazıyordu. hem de Erdi Sungur denilen kişi 155’i aramıştır. Erdi de evrakta sanıktır, daha sonrasında ben şikayetçi oldum. İleti kayıtları belgeye sunulmuştur, ben sorumlulardan şikayetçiyim. Cezalandırılmalarını istiyorum” sözlerini kullandı.

“EMRE AŞIK’I ÖLDÜRTÜP BOŞANMADAN MİRASTAN HİSSE ALMAK İSTEDİ”

“Emre Aşık’ın avukatı Funda Sadıkahmet ise “Müvekkilimizin boşanma etabında olduğu periyotta eski eşi Yağmur müvekkilimizi öldürtüp tabiri caizse bir biçimde boşanmadan ölmesini sağlayıp mirastan hisse almak istemiştir…”

“Bu niçinle asıl belgede dinlettiğimiz şahit, Erdi isimli kişiyi para karşılığı müvekkilimi öldürtmek üzere tuttuğuna ait söz de vermiştir, ondan sonrasında bize bir ihbar geliyor. Yağmur Aşık ile Erdi Sungur’un müvekkilimizi öldürmek üzere silahlarla hazır olduğuna dair biz de jandarma ile irtibata geçiyoruz ve bu birinci olay teşebbüs etabında oluyor…”

“HAMİLE OLDUĞU İÇİN ÖZGÜR KALDI”

“O periyot Yağmur Sarnıç gebe olduğu için özgür kaldı, Erdi Sungur ise tutuklandı. Sungur cezaevindeyken bize haber göndererek pişman olduğunu söylemiş oldu. Tahliye olduktan daha sonra da müvekkilimin de anlattığı üzere olay günü bana ulaşıyor, telefon görüşmesinde bana Yağmur’un müvekkilim Emre’yi öldürtmek üzere Baycan Şentürk’le anlaştığını söylüyor” diye konuştu.

Avukat Sadıkahmet “Erdi yakalanınca Baycan devreye giriyor, Baycan yarım kalan işi tamamlamak istemiştir. Erdi ihbar edince de birleşen evrak ortaya çıkmıştır. Kuşkulu Yağmur’un çabucak hemen müvekkilimden boşanması kesinleşmemiştir…”

“GEÇMİŞ OLSUN”

“Baycan’la da samimiyeti karı-koca bağıdır. Yağmur ondan gebedir, olay böyledir. Müvekkilimizin can güvenliği tehlikededir, şikayetçiyiz” biçiminde konuştu. Müşteki beyanları alındıktan daha sonra duruşma sonlandırıldı. Hakim Emre Aşık’a “Geçmiş olsun” dedi.