Dominik’te öldürülen Alper Baycın’ın isminin verildiği park açıldı

Tuncay

New member
2018’de yarış programı Survivor’ın çekimleri sırasında Dominik Cumhuriyeti’nde, çantasını gasbetmek etmek isteyen iki kişinin bıçaklı saldırısı kararı ömrünü kaybeden kameraman Alper Baycın’ın isminin verildiği park, merasimle açıldı.

Güzeloba Mahallesi’ndeki parkın açılışına, Alper Baycın’ın Üçgen Mahallesi muhtarı olan annesi Aynur Baycın, baba Ahmet Baycın, Muratpaşa Belediye Lideri Ümit Uysal, Acun Medya Kümesi İdare Heyeti Lideri Acun Ilıcalı, Masterchef Türkiye heyeti Somer Sivrioğlu, Danilo Zanna ve Mehmet Yalçınkaya katıldı. Alper Baycın’ın çalışma arkadaşları, sevenleri, muhtarlar ve siyasi partilerden temsilciler de aileyi yalnız bırakmadı.

“ALPER ÖRNEK BİR ÇOCUKTU”

Merasimde konuşan anne Baycın, memnunluk, hasret, gurur üzere birfazlaca duyguyu bir ortada yaşadığını belirterek “Alper’in isminin yaşatılmasını, onu kaybettiğimden beri epeyce istedim. Diyeceksiniz ki niye? Alper örnek bir çocuktu. Bizim çocuğumuz olduğu için değil. Çocukluğundan beri kimsenin kalbini kırmadı. Hepinize fazlaca teşekkür ediyorum” diye konuştu.

“GÜZEL KARDEŞİM”

Alper Baycın’ın kısa ömründe hayli sayıda insanın sevgisini kazandığını belirten Acun Ilıcalı “Bugün, hayli memnun olmamız gereken bir gün lakin kalbimizdeki hasar o kadar büyük ki o memnunluğu da natürel ki yaşayamıyoruz” dedi. “Güzel kardeşim” diyerek kelamlarına devam eden Ilıcalı, şu biçimde konuştu:

“Bazı insanların yokluğu asla doldurulamaz. Alper de o insanlardan bir tanesiydi. Annesini ve babasını, Ahmet ağabey ve Aynur bayanı tanıdıktan daha sonra Alper’in niye örnek bir insan olduğunu da görüyoruz. Daima birlikte, burada olarak bunu başardık. Bu hoş kardeşimizin anne ve babası onunla bir defa daha gurur duymuştur…”

“DÜNYADA KARŞILIĞI YOK”

“Bunu milletimizin farkı olarak görüyorum. Bu maneviyatımızın bence dünyada karşılığı yok. Sevgili belediye liderimiz burada, epey değerli. Kentin en hoş yerinde bu biçimde hoş bir park. Muratpaşa Belediyesi de gönülden teşekkürler. Hepimizin kalbinin buluştuğu bir yer olacak burası.”

Muratpaşa Belediye Lideri Uysal da Alper Baycın’ın genç yaşta yüreğinin götürdüğü yere gitmenin, iş disiplininin, tutkulu bir biçimde mesleğine sarılmanın ve bu uğurda hayatını yitirebilmenin sembolü olduğunu söylemiş oldu.

“ALPER ARTIK BİR BİZİM SEMBOLÜMÜZ”

Uysal, “Alper, artık bizim sembolümüz. Gönüllerimizde, zihnimizde, gelecek nesillerimizin idol olarak alabileceği bir noktada daima yaşayacak. Alper, artık Muratpaşa’mızın yetiştirdiği bir simge olarak daima ortamızda olacak. Ona sonsuz hayatında mutluluklar dilemek istiyorum. Ruhu şad olsun” diye konuştu. Konuşmaların akabinde parkın açılışı yapıldı.