Demokratik Koalisyon, Biden'a İsrail'e askeri yardım talebinde bulundu

Suzan

New member
Bir düzine liberal örgüt ve sendikadan oluşan koalisyon Perşembe akşamı Beyaz Saray'a bir mektup göndererek Başkan Biden'ı, yönetimi Gazze'ye insani yardıma yönelik kısıtlamaları kaldırıncaya kadar İsrail'e askeri yardımı durdurmaya çağırdı.

Grup yalnızca MoveOn ve Çalışan Aileler Partisi gibi ilerici grupları değil, aynı zamanda ana akım Demokratik Amerikan İlerleme Merkezi ve eyaletteki ön seçimlerde Demokratların başkanlık için yarıştığı milyarder Tom Steyer tarafından kurulan ve finanse edilen NextGen America örgütünü de içeriyor. 2020'de. Mektubun imzacıları arasında Demokrat Parti'nin temel unsurlarını oluşturan Uluslararası Hizmet Çalışanları Birliği ve Milli Eğitim Derneği de yer alıyor.

Mektup, Sayın Biden'ı, insani yardım dağıtımını kısıtlayan ülkelere askeri desteği yasaklayan Dış Yardım Yasası'nı uygulamaya çağırıyor.

Mektupta İsrail Başbakanına atıfta bulunularak, “Bu, Netanyahu hükümetinin hukukun üstünde olmadığı ve savaş masum Filistinlileri öldürürken ve bölge genelinde daha da tırmanırken ABD'nin kayıtsız kalmayacağına dair açık bir mesaj verecektir” denildi. Binyamin Netanyahu. “ABD hukuku açık: ABD'nin insani yardımını engelleyen ülkeler, Dış Yardım Yasası veya Silah İhracatı Kontrol Yasası kapsamında ABD askeri yardımını alamazlar.”

Gençler arasındaki seçmen katılımını artırmaya odaklanan NextGen America'nın başkanı Cristina Tzintzún Ramirez, ABD'de önemli bir oylama yapılmaması halinde Bay Biden'ın Demokrat koalisyonun önemli bir kısmının desteğini kaybetme riskinin arttığını söyledi. Değişim Gazze'deki savaşa bakış açısı kazandırıyor.

Bayan Tzintzún Ramirez, “Hükümetin insani ve ahlaki etkisi ve siyasi hayatta kalması konusunda endişeliyiz” dedi. “Dış politikayı ve bu konuyu geçmişte görmediğimiz bir şekilde önemsediklerini söyleyen bir genç dalgası gördük.”

Geçtiğimiz hafta Sayın Biden, Sayın Netanyahu'ya, sivilleri korumak ve Gazze'ye yeterli malzeme sağlamak için daha fazla çaba sarf etmemesi halinde ABD'nin İsrail'e verdiği desteği kesebileceğini söyledi. Ve o zamandan beri cumhurbaşkanı Gazze'ye daha fazla yardım sağlamanın bir öncelik olduğunu yineledi.

Sayın Biden, Çarşamba günü düzenlediği basın toplantısında İsrail hükümeti ve Sayın Netanyahu hakkında “Daha fazlasını yapmalısınız” dedi. “Kuzeyde daha fazla açılmaya ihtiyaç var. Bu yüzden bana verdiği sözleri yerine getirmek için ne yapacağını göreceğiz.”

Beyaz Saray ve Biden kampanyası mektup hakkında yorum yapmaktan kaçındı.

Mektup, İsrail'in Gazze'deki savaşı yedinci ayına girerken Bay Biden'ın Demokrat Parti genelinde karşı karşıya olduğu artan baskıyı artırıyor. Yerel sağlık yetkililerine göre Gazze'de 33.000'den fazla insan öldürüldü. Hamas militanlarının 7 Ekim'de İsrail'de çatışmayı alevlendiren saldırısında yaklaşık 1.200 kişi ölmüştü.