Defne Samyeli: Eski eşim kıyafetlerime epey karışırdı!

Tuncay

New member
Etiler’de bir yerde kız arkadaşıyla sohbet eden Defne Samyeli, yeni bir single hazırlığı içerisinde olduğunu belirtti. Ünlü müzikçi, “Bahar ayında yeni single’ı çıkarmayı düşünüyoruz. Hoş bir cover albümüm vardı. Onu teker teker dinleyicilerle buluşturmak istiyoruz. Çok oturduk. Bundan daha sonra bütün projeler art geriye gelmeye başladı” diye konuştu.

“İSTEYEN İSTEDİĞİNİ SÖYLESİN”

Defne Samyeli, son periyotta sahne kıyafetleri hakkında yapılan tenkitlerle ilgili yöneltilen sorulara cevap verdi. Yapılan tenkitleri gerçek bulmadığını tabir eden Samyeli, şu tabirleri kullandı:

“Bunu hiç manalı bulmuyorum. senelerdan beri sahne gösterilerinin gerektirdiği ihtimamlı bir duruş var. Bunun ortasında beşerler ne isterse onu giyiyorlar. Kendi özgün karakterleri, kişilikleri, hangi modacı ile çalıştıkları, o sene nelerin moda olduğuna dair biroldukca faktör var. esasen beşerlerle ilgili hayat seçimleri konusunda tenkit yapmanın hayli gereksiz olduğunu düşünen birisiyim. Eleştirmek ile ilgili zahmetim yok. İsteyen istediğini söyleyebilir. Umurumda değil.”

SAMYELİ’DEN EREN TALU İTİRAFI

Eski eşi Eren Talu’nun evlilik devrinde giysi konusunda kendisine epey karıştığını belirten Samyeli, “Bir vakit içinder epeyce karışırdı. Evlilik periyotlarında klâsik Türk erkeği durumlarını yaşamayan bayan yoktur. Muzdarip değilim lakin insanların hudutlarını kendisi çizmesi gerektiğine inanıyorum. Bence ne giyeceğimize biz karar vermeliyiz. Bununla ilgili kimsenin sonlandırması kelam konusu olmamalı” diye konuştu.

Samyeli, muhabirlerin “Kızlarınızın sizin üzere bir anneye sahip olduğu için şanslı olduğunu söyleyebilir miyiz? Siz ekseriyetle kızlarınıza karışmıyorsunuz” biçimindeki sorusuna da “Onlara sormak lazım. Söylüyorlar alışılmış. Benim annem beni fazlaca sıkardı. Artık bakıyorum ‘İyi ki sıkmış beni’ dediğim vakit içinder oldu. Annem 18-19 yaşında makyaj yapmayı büsbütün yasaklamıştı. Genç kız olarak insan merak ediyor” karşılığını verdi.

Samyeli, kelamlarına; “İnsanların muhakkak noktalarda kısıtlandığı vakit tam aykırısı o ortayı kapatmak için yapacağından daha fazlasını yaptığını bildiğim için genelde he çocukların hem bireylerin kendilerine ve etrafa ziyan vermedikleri sürece seçimlerinde özgür olmaları gerektiğini düşünen gerçek bir demokratım. Bana ne yapma derseniz sorgularım. Bir şeyin empoze edilmesinden hoşlanmam. Bana bir şeyi zorla yaptırmak epeyce zor” diye devam etti.

“İLK BAŞLARDA BOZULUYORDUM”

Defne Samyeli, “49-50 yaşında göstermiyor’ stili yorumlardan rahatsızlık duyuyor musunuz?” sorusuna ise “İlk başlarda bozuluyordum. Artık ‘Bende olsam o denli söylerdim’ diyorum. Kitap çıkartıyorum aslına bakarsanız. Tüm bildiklerimi bayanlarla paylaşacağım. Düzgün görünmek, âlâ görünmeyi istemek her insanın hakkı olmalı. 20 yıldır yüz idmanı yapıyorum. Bütün bildiklerimi paylaşmaya karar verdim” formunda karşılık verdi.

KALBİ BOŞ

Defne Samyeli’nin boynundaki anahtar kolye gazetecilerin dikkatini çekti. Eski haber spikeri, gazetecilerin, “Kalbinizin anahtarını boynunuzda taşıyorsunuz” kelamlarına; “Kalbim boş” diyerek karşılık verdi.