Çift maaşlılar kervanına TRT Genel Müdürü de katıldı

celikci

New member
Çift maaşlılar kervanına TRT Genel Müdürü de katıldı
Türkiye’nin gündeminde sürekli tartışma konusu olan çift maşalı bürokrat ve memurlar kervanına bir isim daha eklendi. Açıklama yapan TRT Genel Müdürürü İbrahim Eren, çift maaş aldığını söyledi. BENİM DIŞIMDA BAŞKA ÇİFT MAAŞ ALAN YOKMeclis Kamu İktisadi Teşebbüsleri Komisyonu'nda milletvekillerinin çok fazla görevinin olduğunu belirtilmesi üzerine konuşan İbrahim Eren şunları söyledi: "Maaş konusuna açıklık getireyim. TRT'den 15 bin TL, TÜRKSAT Yönetim Kurulu üyeliğinden de 14 bin 500 TL civarında bir maaş alıyorum. Benim dışımda TRT'de çift maaşla çalışan başka kimse yok.” FATİH ER VE TRT’YE ALINAN AKRABALARITRT Genel Müdür Yardımcılığı'na atanan Fatih Er'in TRT World yöneticisiyken ailesinden üç kişiyi TRT'ye aldığını belirten CHP İzmir Milletvekili Atilla Sertel, "Bir aileden 4 kişi birden TRT'ye nasıl giriyor? Basın yayın yüksekokulu mezunu, 2-3 dil bilen gençler işsiz gezerken nasıl oluyor?" şeklindeki sorusu üzerine Eren, şu ifadeleri kullandı: "TRT’de yetki bende. Fatih Er alamaz, böyle bir yetkisi yok. Şimdi, Resul Şimşek dediğiniz bacanağı 25 yıllık gazeteci, Fatih'ten eskidir, herkes tanır. Furkan'ı aldık, o da kayınbiraderi oluyor. Fatih'in bu arada haberi yok. Süreç İnsan Kaynakları üzerinden yürüyor. TRT World kurulurken biz İngilizce bilen, gazetecilik tecrübesi olan kişileri zaten kaçırmak istemiyorduk. Dördüncü akrabası dediğiniz de kurumda tanışıp evlendiler yani yoksa akrabalığı yoktu."

ALINTIDIR