CHP’li vekile otoyol icrası

Serkankutlu

Global Mod
Global Mod
CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, geçiş garantili otoyol fiyatı niçiniyle icralık oldu. Gürer, Ankara Niğde Karayolu’nu ‘kaçak’ kullandığı nedeni öne sürülerek hakkında haciz süreci başlatıldığını gönderilen tebligatla öğrendi. Gürer, “En kıymetli otoyollardan olan paralı yolda, aracımda HGS bulunmasına karşın kaçak geçiş gösterilip hayatında birinci kere icradan tebligat aldım” dedi.

“TEK GİDİŞ UÇAK BİLETİ PARASINI GEÇMİŞ”

597.50 TL borçlu görünen Gürer, yaşadıklarını Sözcü Gazetesi’nden Hürmet Öztürk’e şöyleki anlattı:

“Ankara-Niğde Çiftlik ilçe çıkışından geçtim. Aracımda HGS olduğu biçimde okumamış. Bildirisi hiç elime ulaşmadı. Telefona bilgi gelmedi. Danışmanlarıma Karayolları’nı arattırıp ödeme denetimi yaptırdım. ‘Herhangi bir kaçak geçiş görünmüyor’ denildi. Borcumu icra bildirisi gelince öğrendim. Görünen o ki şirket geçmeyen araç parasını devletten alırken icrada da pek süratli olacak. Yol geçiş fiyatı 597 TL 50 kuruşa çıkmış. Ankara- Niğde Otoyolu’ndan tek gidiş uçak bileti parasını geçmiş. İsmi akıllı yol. Tahsilatta ve fiyatta da aklını süratli kullanıyor.”

Ankara Niğde Karayolu, araç geçiş garantili yapıldı. Geçiş fiyatı ortalama 144 TL idi, yüzde 20 ila 40 indirim uygulandı. Otoyolda fiyat en düşük 78.5 lira, en yüksek 243 lira olarak belirlendi.

“YOLU KISALTIYOR DİYORLAR, YALAN”

İcra tebligatını gösteren Gürer, “Niğde- Ankara yolu 2 saat oldu palavrası daima kullanılıyor. Eski yol ile ara birebir, iki saat ulaşım muhtemel değil” dedi.