CHP Genel Lideri Kılıçdaroğlu yeni üyelere rozetlerini taktı

semaver

Active member
CHP Genel Lideri Kılıçdaroğlu yeni üyelere rozetlerini taktı CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, dün İstanbul Sultanbeyli Prof. Dr. Necmettin Erbakan Kültür Merkezi’nde düzenlenen üye iştirak merasimine katıldı. Partiye birinci kere üye olan 400 ilçe sakini salonda yerini aldı. Merasimde Kılıçdaroğlu 20 üyeye rozetlerini taktı.

“Türkiye’de yeni bir müddetcin başladığını hepiniz bilin” diyen Kılıçdaroğlu, “Bizim arbedeye muhtaçlığımız yok. Bizim helalleşmeye ve kucaklaşmaya gereksinimimiz var. Bir ortada yaşamaya muhtaçlığımız var. Memleketin fazlaca sorunu var. Her meskende bir işsiz var ise, her meskende keder var demektir. Çok ayrıştığımızı biliyorum. Etnik kimlik üzerinden siyaset yapıldı. Hayat usulü üzerinden siyaset yapıldı. Bunlar toplumu ayrıştırdı ve böldü. Ben bu millete yemin ettim. Kimlik üzerinden siyaset yapmayacağım. her insanın kimliği başımın üstüne. her insanın inancına hürmet gösteriyoruz. Başörtüsü bir periyot Türkiye’nin bir numaralı sorunu oldu. Sana ne kardeşim? Başörtüsünü takar takmaz. O meskende ekmek var mı? Meskende işsiz var mı? Sen siyaset yapacaksan evvel onu çözeceksin. İş bulacaksın. Konutta huzur, rahmet olacak” sözlerini kullandı.

‘AİLE SİGORTASI’

Seçimlerdilk evvel CHP toplumsal yardımları kesecek dendiğini söyleyen Kılıçlaroğlu, “Sosyal yardımlar bırakın kesilmeyi arttı bile. Yalnızca toplumsal yardımlar değil. Taban fiyat dört bin iki yüz elli lira. Fakat CHP’li belediyelerde taban fiyat 4 bin 500 lira. Sizlerin oyuyla iktidar olduğumuzda aile takviyesi sigortasını getireceğiz. hiç bir ailenin geliri minimum fiyatın altında olmayacak” diye konuştu.

Seçimin yazgısını gençlerin belirleyeceğine dikkat çeken Kılıçdaroğlu, “6 milyon 300 bin genç birinci defa sandığa gidecek ve oy kullanacak. Gençler özgürlük istiyorlar. Dehşete kapılmak istemiyorlar. Devletin dini adalettir. Cumhuriyet Halk Partili olmak demek, vatandaştan toplanan her kuruşun hesabını vatandaşa alın teriyle vermek demektir” tabirlerini kullandı.

Kılıçdaroğlu, son olarak şunları söylemiş oldu: “Biz kin tutmayız, öfkeyi kendi ruhumuza enjekte etmeyiz. Kardeşlik, dostluk üzerine, sevgi üzerine her şeyi inşa etmek isteriz. Siyaset size doğruları söylemek zorundadır. Verdiğiniz verginin hesabını siyaset kurumu size vermiyorsa paralar birilerine gidiyor demektir. O hortumların tamamını keseceğim, bu halka vereceğim hiç telaş etmeyin. Benim umudum gençler, sizlersiniz.”

ÇALIŞMALARI YERİNDE İNCELEDİ

CHP önderi Kılıçdaroğlu, Sultanbeyli üye iştirak merasiminin akabinde İBB Lideri Ekrem İmamoğlu’ndan Unkapanı’ndaki kavşak çalışması, Atatürk Köprüsü ve Eminönü Meydanı’ndaki çalışmalar hakkında yerinde bilgi aldı. Kılıçdaroğlu, Süleymaniye’deki tarihi meskenlerin olduğu bölgede de incelemelerde bulundu. CHP başkanı, Yerebatan Sarnıcı’na basına kapalı ziyaret gerçekleştirdi.