Cenk Tosun: Beşiktaş’a geri dönebilirim

Onur

New member
Şampiyonluk coşkusunda sevinç gözyaşları döken bir başka isim Cenk Tosun idi… Everton’dan devre içinde kiralanan yıldız forvet, Erzurum deplasmanında yaşadığı ağır sakatlıkla yürekleri burkmuştu. Ekibi yalnız bırakmasından dolayı güç günler geçiren Cenk, ikili kupa zaferiyle bir daha hayata döndü. Ulusal futbolcu, muhabirimiz Ali Aydın’a şampiyonluğun ne kadar bedelli olduğunu şu sözlerle anlattı:

‘ARALIKTA HAZIR OLURUM’

“Devre içinde yuvama geldim. Gelirken ‘şampiyon olacağız’ demiştim, o denli de oldu. Sakatlık beni epeyce yaralamıştı fakat ikili kupalı zaferler moralimi fazlaca yükseltti. Artık artık kendime bakma vakti. En geç aralık üzere alanlara döneceğim. Mukavele süremin bitmesine 6 ay kalacak. Birinci evvel Everton ile görüşeceğim. Beşiktaş’a geri dönebilirim. Burası benim yuvam. aslına bakarsan bir gün futbolu Beşiktaş’ta bırakacağım.

‘BİZİM ÇOCUKLAR BAŞARIR’

Avrupa Futbol Şampiyonası öncesi sakatlanmıştım. Pandemiden dolayı ertelenince ‘Oh bana yaradı’ demiştim ancak bir daha talihsizlik yaşadım. Gelecek yıl Dünya Kupası var ancak ben şimdiden konuşmayacağım. Tek isteğim sağlıklı olarak alanlara geri dönmek. Gönül isterdi ki ‘Bizim çocuklar’la Avrupa Şampiyonası’nda olaydım. Şenol Hoca ve arkadaşlarıma epey güveniyorum. Bu işi başaracaklar. (Sözcü)