Cengiz Bozkurt ve Ahmet Mümtaz Taylan’ın dokuz yıllık küslüğünün perde arkası!

Tuncay

New member
Oyuncuların tam takım bir daha bir ortaya geldiği ‘Leyla ile Mecnun’ dizisinde bir detay seyircinin dikkatinden kaçmadı. Dizinin Erdal Bakkal’ı Cengiz Bozkurt ile İskender’i Ahmet Mümtaz Taylan’ın birlikte hiç sahnesi yoktu. Bu durumun iki oyuncunun küs olmasından kaynaklandığı sav edildi.

BARDAĞI TAŞIRAN SON DAMLA!

Birsen Altuntaş’ın kamera gerisi çalışanlarından alınan bilgiye nazaran; Ahmet Mümtaz Taylan ile Cengiz Bozkurt’un küslüğü, yaklaşık dokuz yıl öncesine, yani dizinin TRT’de yayınlandığı günlere kadar dayanıyor.

Set çalışanlarına karşı daima kaba tavırlar ortasında olduğu ve mobbing yaptığı öne sürülen Ahmet Mümtaz Taylan ile dizinin yardımcı direktörün arbedesinin bardağı taşıran son damla olduğu açıklandı.

“EKİBİME KÜFRETME”

Set çalışanlarından alınan bilgiye bakılırsa; ‘Leyla ile Mecnun’un dağ başında çekilen bir sahnesinde yardımcı direktör, Ahmet Mümtaz Taylan’ın daima bağırmasına ve hakaretlerine dayanamadı.

Yardımcı direktörün, “Yeter, artık senin bağırmalarına, aşağılamalarına katlanamıyorum, evli barklı adamım ben” diyerek, çekim ortasında takımıyla birlikte işi bıraktığı öğrenildi.

bir daha birebir dönemde set amirinin, birkaç sefer “Ekibime küfretme” diyerek, Ahmet Mümtaz Taylan’ın üzerine yürüdüğü ve yumruklaşmanın son anda önlendiği öne sürüldü.

“BU ADAMLA SETE ÇIKMAM”

Cengiz Bozkurt’un, yaşanan tüm bu olayların akabinde “Adam güle oynaya çekeceğimiz dizinin her gününü bize zehir etti. Ben bu adamla hiç bir yerde sete çıkmam” diyerek, Taylan’ın olduğu setlerde çalışmayacağını söylemiş olduği tez edildi.

Bir dijital platformun, Türkiye’ye birinci giriş yaptığı devir yerli projelerine ‘Leyla ile Mecnun’ ile başlamak istediği, tüm grubun bu teklifi kabul etmesine karşın Cengiz Bozkurt’un “Hayır” dediği için dizinin çekilemediği öne sürüldü.

Bu niçinle ünlü televizyoncu Acun Ilıcalı tarafınca sahibi olduğu dijital platform için TRT’den hakları alınana kadar dizinin askıda kaldığı açıklandı.

‘TAYLAN’LA birlikte SAHNE OLMAMASI’ ŞARTI!

Ilıcalı’nın hakları almasının akabinde Cengiz Bozkurt’un başlarda ikna olmadığı lakin çabucak sonrasında yakın arkadaşları Ali Atay, Serkan Keskin ile Onur Ünlü’yü kıramadığı ve sette Ahmet Mümtaz Taylan’la bir ortaya gelinmemesi kaidesiyle dizide rol almayı kabul ettiği ortaya çıktı.