‘Cemal’i eleştiren taş olur!’

Tuncay

New member
Yiğitcan Ergin, Kanal D’de yayınlanan ‘Arka Sokaklar’a Cemal karakteriyle dahil oldu. Oyuncu mesleğiyla tanışmasından, set ortamına, toplumsal medya kullanmasından hobilerine kadar kendisini anlattı.

– Kendinizden biraz bahseder misiniz? Sizi tanıyabilir miyiz?

Kusursuz bir ailede büyümüş, epey hoş dostlukları olan, bardağın dolu tarafına bakmayı kendine öğretmeye çalışan, kucak dolusu şükreden, hayli okuma ve kendini geliştirme çabasında olan, hayattan keyif almaya çalışan, koyu Galatasaraylı biriyim…

– Oyunculukla nasıl tanıştınız?

İlkokul senelerından beri hangi aktiflik olursa olsun daima sahnedeydim. bu biçimdelardan beri içimde bir yerden ‘Beni artık fark et’ diyen güçlü bir sesti oyunculuk. O sese kulak vermeye karar verdiğim an kendimi evvel eğitimde daha sonra da sayısız seçmelerin birincisinde bulmuştum.

– Oyunculuk mesleğine nasıl başladınız?

emsalsiz ‘Arka Sokaklar’ ile. Bu dizi, ekranda sürdürülebilir olmasının yanı sıra, kendini A dan Z’ye geliştirme ve değiştirme fırsatı sunan bir projedir.

– ‘Arka Sokaklar’a hazırlanma süreciniz nasıl oldu?

Çok süratli olmak zorunda oldu diyebilirim. aslına bakarsan sporla hayli haşır neşir olduğum için vücut aksiyonum şimdi hazırdı. Biraz silah eğitimi, biraz da polislik duygusu üzerine çalışmalar yaptım.

– Çekimler nasıl gidiyor? Sizi en çok ne zorluyor?

Hoş gidiyor. aslına bakarsanız muvaffakiyetini kanıtlamış, izleyicisini kazanmış bir iş . Bunun sete yansıması müspet oluyor. Artık nispeten bu iş için daha deneyimli olduğumdan süratli çekim teknikleri ve bu mevsimin soğukları diyebilirim.

– yıllardır ekranda olan bir projede rol almanın olumlu yahut olumsuz yanları var mı?

Kesinlikle var. Olumlu yanlarının başında reyting olarak inançlı bir bölgede olduğunuz için kendinizi zorlama, deneme, yanılma ya da doğruyu bulma manasında fırsatlarınız oluyor, bu büyük bir lüks dal için. Bunu negatif istikametli düşünürseniz de bu inançlı bölgede bir yanılsamaya düşüp, denememe, aramama, kendini geliştirmeme ve tembelleşme üzere tuzaklara düşebilirsiniz. Bu iki çizgiyi uygun tahlil edip yanlışsız tarafta kalmalısınız.

– Yiğitcan olarak Cemal’i eleştirdiğiniz vakit içinder oluyor mu?

Cemal bence epey hoş adam. Merhametli, vicdanlı, sevdikleri için canını verebilecek kadar fedakâr, tüm sokak çocuklarının ağabeyi… Daha ne olsun, eleştiren taş olur!

‘Sosyal medyayla aram âlâ değil’

– Toplumsal medya ile aranız nasıl? Size yapılan yorumları takip ediyor musunuz?

Vallahi bana kızacaklar biliyorum fakat toplumsal medyayla aram uygun değil. Kendimle ilgili bir şeyleri göstermek epeyce benlik değil lakin takip ediyorum. Yorumları okuyorum. İşin paylaşma/gösterme kısmında epeyce başarılı değilim maalesef.

– Oyuncu olmasaydınız hangi mesleği yapmak isterdiniz?

Bunu derinlemesine hiç düşünmedim lakin herbiçimde bir daha ruhumun peşinden gideceği bir şey yapardım; ruhumu sindirecek değil.

‘Tiyatro ve kitap kotalarım var’

– Set haricinde neler yapıyorsunuz?

Ailemle ve dostlarımla fazlacaça vakit geçiririm. bol ölçüde spor yaparım bilhassa bu yıllarde kayak sporuna merak saldım örneğin. Her ay bir ölçü kitap okumak ve mümkünse en az bir tiyatro oyunu izlemek üzere kotalarım vardır. Tavla özel ilgi alanımdır ve iddialıyımdır. Yemek yemeği farklı yeterli yemek yemeği başka severim. Yemek ayırmam. Her yemeği de özel olarak yapan kendimce lezzetli bulduğum çeşitli lezzet duraklarım vardır İstanbul’un her yerinde. Oralara çokça giderim.