Çaldığı 3 liralık hurmaları işleyip 100 liraya satmak istedi! Jandarma 48 saatte yakaladı

erkan_623

New member
Denizli’de kolundan çaldığı 650 kilo Trabzon hurmasını, 3 TL’den satmak yerine işleyip kurutarak kilosu 80-100 TL’ye pazarlamayı düşünen hırsızın kolay para kazanma hevesi kursağında kaldı. Çaldığı hurmaları işleyip kuruması için meskeninin terasına asan hırsız, JASAT’ın 53 saatlik kamera incelemesiyle yakalandı. Vilayet Jandarma Komutanlığına bağlı jandarmanın dedektifleri olan Jandarma Cürüm Araştırma Timi (JASAT) ve Honaz İlçe Jandarma Komutanlığı grupları tarafınca müşterek çalışma başlatıldı.

53 SAATLİK KAYITLAR İNCELENEREK BULUNDYU

Üreticinin başına sıkıntı olan hırsızı yakalamak için ağır bir çalışma gerçekleştiren JASAT, kırsal mahalleler ve ana güzergahlardaki kameralara ilişkin 53 saatlik kaydı inceleyerek kuşkulu aracı tespit etti. Plakadan kuşkulu Kadir K’ya (48) ulaşan jandarma takımları, şüphelinin Pamukkale ilçesinde belirlenen adresine operasyon düzenledi.

GÖRDÜKLERİNE İNANAMADILAR

Arama yapmak için kuşkulu Kadir K’nın adresine giden jandarmalar, konutun terasında soyulup ipe dizilerek kuruması için askıya takılan Trabzon hurmalarını görür görmez neye uğradığını şaşırdı. Kuşkulu Kadir K’nın Muhtar Rafet Özcan’ın bahçesinden çaldığı 650 kilo hurmayı taze olarak kilosu 3 TL’den satmak yerine kurutarak kilosunu 80 – 100 TL’ye pazarlamayı düşündüğü tespit edildi. Kolundan ham olarak çalındıktan daha sonra JASAT’ın titiz çalışması kararı bulunan hurmalar, işlenmiş olarak sahibine teslim edildi.

JANDARMA 48 SAATTE YAKALADI

Gözaltına alınan Kadir K., tabirinde cürmünü itiraf etti. İsimli makamlara sevk edilen Kadir K., ‘Açıktan hırsızlık’ yaptığı nedeni öne sürülerek tutuksuz yargılanmak üzere hür bırakıldı. Son periyotta bölgede yaşanan hırsızlık olaylarının akabinde üreticilerin kendi çapında tedbirler aldığını tabir eden Rafet Özcan, “Ben Trabzon hurması yetiştiricisiyim. Geçimimi bu türlü sağlıyorum. Evvelki gün tarlaya gittiğimde hurmalarımın toplandığını gördüm. Hırsızlık hadisesini jandarmaya ihbarda bulundum. Jandarma sağ olsun gece gündüz demeden 48 saatte hırsızı yakalamayı başardı. Bu kadar müddette çalan kişinin kim olduğunu, aracını, soyulmuş hurmalarımı bulmuşlar. Beni arayıp hurmalarımı geri getirdiler. Hatalıyı da adalete teslim ettiler. Jandarmamıza fazlaca büyük teşekkür ederim” biçiminde konuştu.

KAYNAK: İHA