Çağla Şıkel: Buse kendinden bir tane daha doğurmuş!

Tuncay

New member
Ünlü model ve sunucu Çağla Şıkel, Alişan ve Buse Varol çiftiyle bir ortaya geldi. Toplumsal medyayı faal kullanan Şıkel, buluşmadan paylaşım yapmayı da ihmal etmedi.

Kendi oğulları ve Alişan’ın çocukları ile yeğenleriyle pek keyifli anlar geçiren Çağla Şıkel’in, Eliz’le yaptığı paylaşım dikkat çekti.

Minik Eliz’le çektiği bir görüntüyü Instagram hesabında yayınlayan Şıkel, paylaşımının altına “Buse kendinden bir tane daha doğurmuş” notunu ekledi.

Eliz’in Buse Varol’a olan benzerliği her insanın dikkatini çekerken anne-kız için “Hık demiş burnundan düşmüş”, “annesinin kopyası” yorumları yapıldı.

Alişan’ın kardeşi ve bununla birlikte menajerliğini üstüne alan Selçuk Tektaş, dört haftadır ağır bakım ünitesinde koronavirüse karşı verdiği ömür gayretini kaybetmişti.

Şıkel, yakın arkadaşının yanından bir an olsun ayrılmamıştı. Cenaze merasimine katılan Çağla Şıkel’in üzütülü halleri objektiflere bu biçimde yansımıştı

HAYATI DEĞİŞTİ

İstanbul Devlet Konservatuvarı’nda bale eğitimi alan Çağla Şıkel’ın, 1997 yılında katıldığı Miss Turkey hoşluk yarışıyla ömrü değişti. Modelliğin en şaşalı olduğu periyotta podyumlarda fırtına üzere esen Şıkel, akabinde Fransa, ABD, Almanya, Çin, Rusya, Yunanistan, İsviçre ve Mısır’da defilelere çıktı.

Modellikteki muvaffakiyetini oyunculuğa da taşıyan Şıkel, ‘Cennet Mahallesi’ndeki rolüyle fazlaca konuşuldu. Son senelerda ekran seyahatine sunuculuk yaparak devam eden model, gençlik senelerına dair itiraflarda bulundu.

“ETRAFIMDA ÇOK HOŞ KIZLAR VARDI”

Genç kızların örnek aldığı modellerin başında gelen Şıkel, kilo takıntısı olanlara nasihatlerde bulundu. Fazla kilolarını veremediği için yakınanlara bu durumu başlarına takmamaları gerektiğini söyleyen model, geçmiş senelera döndü ve yaşadıklarını Günaydın’dan Merve Yurtyapan’a anlattı.

“Benim de kendimi beğenmediğim uzun bir vakit oldu. Hatta kendimi beğenmeye beğenmeye hoşluk müsabakasına girdim. Hoşluk haricinde birtakım meziyetlerime güveniyordum. Hoşluk müsabakasında neyin kriter olduğunu bile bilmiyordum. O senelerda etrafımda hayli hoş kızlar vardı ve ben hoş olduğumu düşünmüyordum.”

“KENDİMİ BEĞENMİYORDUM”

Zayıflığına devalar bulmaya çalıştığını anlatan hoş model, kelamlarına şu biçimde devam etti:”Bir modül daha kilolu görünmek için yapmadığım şey kalmamıştı. O kadar zayıftım ki kot pantolonlarımın içine tozluklar, ekstra pantolonlar giyiyordum. Kendimi beğenmiyordum ve sevmiyordum fakat artık düşününce ‘keşke bu biçimdeın keyfini çıkarsaymışım’ diyorum. Kilo vermek için havuç yiyen arkadaşlarımın yanında doyasıya tadını çıkartırdım…”

“40 YAŞINDA ÖZGÜVENLİ OLDUM”

“Asla tekrar o yaşına geri dönemeyeceksin. Şişmansan kendini berbat hissediyorsan ‘şu anda ben ne yapabilirim?’ diye kendine sormalısın. O anda sana kendini güzel hissettirecek bir şey var ise yap. Fakat yapabileceğin bir şey yoksa tepinmeyi bırakman gerekiyor. Ben de bu biçimde özgüvenli değildim lakin 40 yaşından daha sonra oldum. hiç bir şey için tez etmeyin.”

“ANNE OLUNCA ÖZGÜVENİM DAHA DA ARTTI”

Emre Altuğ ile evliliğinden Kuzey ve Uzay isminde iki oğlu olan Şıkel, tüm hayatının anne olduktan daha sonra değiştiğini de anlattı: Bu hayatta nasıl anne olduğumu gördüğümde kendime özgüvenim epeyce daha fazla arttı. Çok şükür babaları hayatta ancak başkayız. Tek başıma meskende iki çocuğa bakabilmenin, onları yeterli yetiştirebilmenin gururu fazlaca öbür.