Bülent Ersoy’dan Mustafa Keser’e yanıt! ‘aslına bakarsan program benim’

Tuncay

New member
Usta sanatkarlar Bülent Ersoy ile Mustafa Keser ‘Benzemez Kimse Bize’ isimli programla sevenlerinin karşısına çıkmış, ama program yalnızca iki kısım devam edebilmişti.

daha sonrasında zehir zemberek açıklamalar yapan ve Diva’nın yerli yersiz biroldukca kapris yaptığını anlatan Keser, “Her şeyi açıklayacağım” diyerek kamera karşısına geçmişti.

Kendi YouTube hesabından paylaşım yapan Mustafa Keser, Ersoy hakkında “Ben 56 yıllık sanat hayatımda işime 56 saniye geç kalmadım. 14.00’te yapılacak çekim için 13.30’da oradaydım. Bekle ki zat-ı saygıdeğer gelecek! Saat 16.00’da çıktı geldi. Bu nedir? Hürmet yok. Bir makyaja girdi, 4 saat. Akşam 20.00’de çıktı” dedi.

Keser, kelamlarına; “Yapımcı programı benim yönetmemi istedi. Zat-ı saygıdeğer zannetti ki, ondan rol çalıyorum. Benim rol çalmaya gereksinimim yok. Kuliste çektim kenara bunu ona da söylemiş oldum. ‘Bizimle 100 kişi çalışıyor, 4’le çarpsan 400 kişinin ekmek yemesine vesile olmuşuz. Yerli yersiz kaprisler yapma’ dedim. ‘Sen de müzik söyle adam üzere işimizi yapıp gidelim’ dedim” diye devam etti.

“İlk programda o kadar toz kalkmadı ancak ikinci programda karşısında güya hizmetçisi var, marabası var üzere muamele etti bana. Bana oradan ‘Keser’ diye bağırıyor. Kimsin sen? Ben bu üsluptan rahatsız olduğum için bakmadım. Bir de ‘Keser’i çağırdım bakmadı’ diyor. Keser senin babanı uşağı mı?”

“İnsani ve ahlaki durumların neler olduğunu bu iki programda gördüm. Direktöre bağırır, rejisöre bağırır, vokale bağırır. Uyamayan Bülent Hanım. Ses mes kalmamış. Rezalet bir okuyuş. Vokallere uyamıyor…”

“Gelelim ‘Diva’ sıkıntısına. Divanın söz manası, sanat kısımlarında üst seviye olarak bilgi, marifet ve donanıma sahip bayan sanatçıdır. Nesrin Sipahi, Gönül Akkor, Emel Sayın, Gönül Müellif… Bunlar varken sana mı kaldı? Seni Diva değil divan yaparlar!”

Tüm bu kelamların akabinde bir süre sessiz kalan Bülent Ersoy, bugün Beyaz TV’de yayınlanan Söylemezsem Olmaz programına konuk oldu. Ersoy Keser’in savlarına tek tek yanıt verdi.

“Herkes bu mevzuyu işledi, benim de karşılık vermem, gerçekleri sunmam gerekirdi. O niçinle buradayım” diye Diva, şu açıklamaları yaptı:

“Benim için yapılanları hiç umursamasam da şayet gerek görüyorsam haddini aşana karşılık veririm. Somut göstergelerle, datalarla masanın üzerine atarım. Şahitlerle kanıtlarla söylenenleri çürütürüm”

““esasen program benim programım. Benim oturduğum koltuk ona battı. Ondan rahatsız oldu. Orada bana bir oda hazırlanmış görmüyor mu? esasen maddesel olarak da bir fark var, bunları bilmiyor mu?”

“Mustafa Keser’i sevmiyorum. Bu stil hareket eden insanlara sevgim vardı ise hiçbir dirhem sevgi kalmaz. ‘Diva’ denmezmiş de beni divan yaparlarmış.