Bülent Arınç’tan tartışma yaratacak yeni çıkış

Serkankutlu

Global Mod
Global Mod
Odatv, eski Meclis Lideri ve Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Heyeti eski üyesi Bülent Arınç’ın mahallî kanaldaki açıklamalarını gündeme taşıdı, AKP ortasında tartışma başladı.

AKP MKYK Üyesi Şamil Tayyar, Bülent Arınç’ı maksat alarak AKP’den istifa etmesi gerektiğini belirtti.

“Bir parti çatısı altındaysanız özgürlüğünüz disiplin kurallarıyla sınırlıdır” diyen AKP’li Tayyar şunları yazdı: “Parti disiplini ortasında yapan tenkit, legaldir, demokratiktir. kimi bazı hudutlar da zorlanabilir. Ancak başkanınıza güvenmiyorsanız, konuşunca kodese tıkacağını düşünüyorsanız, o partide kalmazsanız. Yorumlardan, iletilerden anlıyorum ki son twitim pek anlaşılmamış. Açalım o vakit. sayına diyorum ki; ‘liderine güvenmiyorsan, konuşunca kodese tıkacağını düşünüyorsan AK Parti’de niçin duruyorsun?’”

İşte o iletiler:

AKP’li Şamil Tayyar’ın bildirilerinin akabinde Bülent Arınç toplumsal medya hesabından yazılı açıklama yayımladı.

Bülent Arınç, açıklamasında “Fıkradaki mizah ögesini çarpıtarak benim yeni siyaset hakkında konuşmaktan imtina ettiğimi düşünen kimileri beni korkaklıkla suçlamışlar. Çeşitli mecralarda yaptığım siyasi yorum, tenkit hatta en doğal konuşmaları bile gündem olan biri olarak, doğruyu söyleyen, ciddiyet ve vicdan sahibi biri olarak bilinmek benim için yeterlidir” sözlerini kullandı.

“BUKALEMUN TİPLERDEN OLMADIM”

“Bazı medya işverenleri rahatsız oldukları gazetecileri kendi gazetelerinde işe alıyor, onları kullanıyorlar” diyen Arınç şunları yazdı:

“Bir kısım siyasetçiler de şerrinden çekindikleri isimleri başını ağrıtacak tasasıyla kendi etraflarında tutuyorlar. Bunun örneklerini her vakit örmek mümkün. Her periyodun adamı ve her dönemin kalıbına girme maharetini gösteren omurgasızlardan korkmam. Yetersiz nitelikleri sebebiyle siyasette ve toplumun gönlünde yer edemeyen kimilerinin ismim üzerinden polemik yaratarak birilerine yahut birtakım makamlara yaranma eforu, beni hakikat bildiklerimi tabir etmekten alıkoymaz. Birileri tarafınca maaşa bağlanan siyasetçi tiplerden olmadığım üzere kalemini ve kelamını para için satan bukalemun tiplerden de olmadım.”

“AK PARTİLİLERİN GOCUNMASINI GEREKTİRECEK BİR DURUM YOK”

Bülent Arınç “CHP’nin oyları artıyor” kelamlarına ait ise “Bu tespitte AK Partililerin gocunmasını gerektirecek bir durum yoktur. Bu CHP’ye ilişkin bir tespittir ve bunu CHP’liler pek tabi tartışabilir” dedi.

İşte o açıklama:

ODATV GÜNDEME GETİRDİ

Eski Meclis Lideri ve Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Şurası eski üyesi Bülent Arınç’ın dikkat çeken açıklamalarını Odatv gündeme getirdi.

Bülent Arınç, Konya’nın lokal televizyonu Kanal 42’deki “Yaşayan Hafıza” programına konuk oldu.

Program sunucusu Cihad Doğan’ın “Çok değerli isimleri konuşacağız. Recai Kutan’ı konuşacağız, rahmetlik Oğuzhan beyefendisi konuşacağız, Sizin Tayyip Beyefendi ile olan çalışmalarınızı, diyaloglarınızı konuşacağız ve şimdiki Türkiye’yi de konuşacağız” kelamları üzerine Bülent Arınç ortaya girdi.

Arınç, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’la olan çalışmalarını konuşmak istemediğini şöyleki anlattı:

“Bence bu büyüklerimizi konuşalım, bu program bu biçimde gitsin, günümüze gelme. Adam Rize’de bir cürüm işlemiş de İstanbul’a getiriyorlar. Rize misalini vermeyeyim de yanlış anlayanlar çıkabilir. Samsun diyelim isterseniz buna. Rize ve Trabzon’un haricinde bir vilayet olsun ki birileri huylanmasın. Anlat bakalım şu olayı diyor, karşısındaki adam. Çıktık diyor, bir fırtına, bir fırtına, bir fırtına… daha sonra… E işte bir fırtına… Gel bakalım İstanbul’a gerçek falan… O fırtınayı da atlattık, öbür bir limana geldik, bir fırtına daha başladı, şu oldu, bu oldu. Artık İstanbul’a gelemeyince iki saat boyunca, yav sadede gel… Geleyim de beni kodese mi tıkacaksınız demiş adam…”

CHP’NİN OYLARI ARTACAK

CHP’nin eski laiklik çizgisini bıraktığını öne süren Arınç, bu süreçten daha sonra CHP’nin oylarının arttığını tabir etti. Arınç, “Oyları artacak o denli görüyorum ben” dedi.

Youtube’da görüntüsü bulunan başkanlar programını her insanın izlemesi gerektiğini vurgulayan Arınç, o günkü programlarda, önderlerin birbirine saygılı yaklaştığını belirtti.

Ekonomik krize de işaret eden Arınç, “Bir kısım örnekler insanları dinden soğutuyor, milliyetçilikten soğutuyor” açıklamasında bulundu.