Britney Spears’tan rekor muahede

Tuncay

New member
Britney Spears, rekor bir kitap muahedesine imza attı. Şöhreti, aile alakaları, babasının 13 yıllık vasiliği ve bu vasiliği bitirmek için verdiği hukuk gayretini anlatacağı kitap için 15 milyon dolarlık mutabakat yaptı.

40 yaşındaki iki çocuk annesi müzikçi, hakkında yazılanları kendi tarafınca anlatacağı kitap için yayın şirketi Simon&Schuster ile el sıkıştı.

Page Six’e konuşan bir kaynak, “Bu muahede, Obama çiftininkinden daha sonra tüm vakit içinderın en büyüğü” dedi. Eski ABD Lideri Barack Obama ve eşi Michelle Obama, Penguin Random House ile kitapları için 2017’de 65 milyon dolarlık bir mutabakat imzalamıştı.

“zaman içindeMA İNANILMAZ JAMIE LYNN”
Spears, Things I Should Have Said (Anlatmam Gereken Şeyler) adlı kitabı yazan kız kardeşi Jamie Lynn’i kendisi üzerinden para kazanmakla ve vasilik davasında takviye olmamakla suçlamıştı. Britney Spears, toplumsal medyada kız kardeşine yönelik iğneleyici bir ileti yazmış, şunları söylemişti:

“Kitabının vakit içindeması inanılmazdı Jamie Lynn. Bilhassa de tüm dünyanın, bana hakikaten ne yapıldığına dair hiç bir fikri olmadığını bilerek! Sen dahil bütün ailem bilmediğinizi söylüyorsunuz. Saçmalık! Artık kitap satıp saçma sapan konuşmaya cüret ediyorsun ancak lanet mümkünce, palavra söylüyorsun. Keşke bir palavra dedektörü testine girsen de tüm bu kitleler benim hakkımda söylemiş olduğin kuyruklu palavraları görse! Keşke her şeye gücü yeten İlah gelip tüm dünyaya palavra dediğini ve benim üzerimden para kazandığını gösterse! Sen bir pisliksin Jamie Lynn.”

“BRITNEY BUNA TAHAMMÜL ETMEYECEK”
Ünlü müzikçi çabucak sonrasında anı kitabı üzerine kız kardeşine bir ihtarname göndermişti. Avukatı, Jamie Lynn’i, Britney Spears’ı sömürmekle suçlayan mektupta, “Britney kitabınızı okumamış ve okumayı düşünmüyor olsa da o ve milyonlarca hayranı, onu nakdî yarar için nasıl sömürdüğünüzü görür görmez şoke oldu. Britney buna tahammül etmeyecek, etmemeli de” sözlerini kullanmıştı.

ÖZGÜRLÜĞÜNE KAVUŞTU
Britney Spears, 2007 yılında geçirdiği ruhsal meseleler niçiniyle babasının vasiliği altına alınmış, yıllar boyunca hayatı üzerinde hiç bir denetimi olmadan hayatıştı. Spears, babasının vasiliği istismar ettiğini belirterek uzun bir hukuk uğraşı vererek özgürlüğüne kavuşmuştu.