‘Best Model’ yarışmacılarından olay savlar: Erkan Özerman’a masaj yapsaydım derece alacaktım

Tuncay

New member
Müge ve Gülşen’le 2. Sayfa canlı yayınına katılan Elmas Yılmaz, ‘Best Model’ yarışıyla ilgili savlarıyla gündeme geldi. Bu yıl müsabakada “Best Smile” hoşu seçilen Elmas Yılmaz, hakkının yendiğini tez ederek yarışın birincisinin önce belirli olduğunu söylemiş oldu.

Yılmaz açıklamasında, “Best Model’da dereceye girecekler öncesinden aşikardı, onlara başka otel odası tutuldu. Dereceye gireceği muhakkak olanlar Erkan Özerman’a masaj yapmaya çağırıldı” üzere tezlerde bulunarak herkesi şoke etti.

Elmas Yıldız, tertip sorumlusunun erkek yarışmacılara ‘Erkan Özerman’a kim masaj yapmak ister?’ biçiminde iletiler attığı ve olumsuz yanıtlar karşılığında ‘Yarışmada görürsün’ dendiğini ileri sürdü.

Programa telefonla bağlanan ‘Best Model of Turkey 2021’ yarışmacılarından Barış Arslan ise yaptığı açıklama ile Elmas Yıldız’ı destekledi. Arslan, şu tabirleri kullandı:

“Hem Organizatör Aydın Bey’in Elmas’a söylemiş oldukleri yanlışsız birebir vakitte ben o ahlaksız teklifleri kabul etmediğim için derece alamayacağım konusu büsbütün hakikat. Şahsen kulaklarımla duydum bunları.

“Telefonda mesajlaşarak bana bunlar söylendi. Elmas konusu yüz yüze konuşuldu. Kimileri 2-3 ödül birden aldı. Asla o mükafatı yakıştıramayacağınız ikişer, üçer ödül aldı. Bu Best Model tarihinde yoktur yani bu kadar birebir kişinin üst üste derece aldığı… Ben şok oldum sahnede. “

“Best Model tarihinde bir birinci oldu: kel birincimiz var. Başkalarını söylemeye bile gerek yok. Birinci 3 olamaz. Bu kadar kısa müddette oyların sayılması da imkansız. Ben ikinci ile konuştuğumda da ‘İlk 5’te yoktum. Erkan Özerman beni öne aldı’ dedi. Yarışın psikolojisi ve hüznüyle bunun ses kaydını alamadım, unuttum.

Bu ahlaksız teklifi reddettiğim için bana hiç bir biçimde derece vermediler. Ben 1,5 yıl boyunca bu yarış için hazırlandım. Sıkı diyet, sıkı idman. Ahlaksız teklifi reddettiğim için beni cezalandırdılar. Duruşumu bozmadığım için kendimle gurur duyuyorum. Bu canlı yayın bir başlangıçtı, bunun ardında duracağız ve devamını getireceğiz. ‘Erkan Özerman’a masaj yaparsan derece garanti’ dendi. Ben bu pislikleri yapmadım.”

Yarışta; Oğulşat Gagşalova ve Bartu Dilmen birinci seçildi. Pamir Su Keyifli ve Mecit Yılmaz ikinci, Nazlıcan Fazilet ile Seçkin Çağır da üçüncü oldu.

OLAY YARATAN İMGELER

Öte yandan birincisi 1988 yılında gerçekleşen, bu yıl 34’üncüsü düzenlenecek olan Best Model of Turkey 2021 müsabakasının yarı finalinde yarışmacıları seçme manzaraları toplumsal medyada olay yaratmıştı.

Kelam konusu fotoğraflarda; bayan adaylar artta ayakta, erkekleri ise sıkış sıkış biçimde yerde çömelmiş vaziyette görülmüştü. Müsabakanın organizatörü Erkan Özerman’ın da orada olması dikkat çekmişti.