Berkay Ateş: ‘Sadakatsiz’ kaliteli bir iş

Tuncay

New member
Ekranlardaki muvaffakiyetini fotoğraf çekiminde de gösteren Ateş, “Dergi için çekim yapıyoruz, çok keyifli geçiyor” dedi. “Mankenlik de varmış” kelamlarını duyan Ateş, “Mankenlik demeyelim, kapak çekimi poz veriyoruz” sözlerini kullandı.

‘Sadakatsiz’in başarısıyla alakalı oyuncu, “çok keyifli gidiyor, seyirci tarafınca da epey beğenilen, reytingleri yüksek kaliteli bir iş. Bu takımla çalıştığım için memnunun” halinde konuştu.

“CANSU DERE ÇOK BAŞARILI BİR OYUNCU”

Cansu Dere ile yıllar daha sonra yinedan birebir projede bir ortaya geldiği hatırlatılan Ateş, “birlikte oynadığımız başka işte de epeyce keyifli çalışıyorduk. Hem sette hem set haricinde da hayli güzel anlaşırız. Bu manada Cansu ile oynamak benim için epey keyifli. Kendisi de epeyce başarılı bir bayan oyuncu bence” dedi.

“Seyircinin karşısına değişik roller ile çıkıyorsunuz, hazırlanırken güç olmuyor mu?” sorusuna Ateş, “Zor olmuyor ancak aslında her karakter güç. Benimde mesleğimde tercih ettiğim bir şey bu. Birbirine misal roller oynamaktansa farklı roller oynamak hem beni geliştiriyor birebir vakitte keyif alıyorum. Biraz insan tanıma süreci benim ortasında o yüzden de bilerek tercih ettiğim bir müddetç” yanıtını verdi.

Roller için fazlaca çalıştığını söyleyen Ateş, “Oynamak istediğiniz bir rol var mı?” sorusunu, “Belki ileride bir tiyatro oyunu olabilir. Dizi aslına bakarsan hayli vaktimizi alıyor, bu dönemi bitirdikten daha sonra bakalım” diyerek yanıtladı.

“SEZON SONUNA KADAR OYNAYACAĞIZ”

‘Hakikat Bir Gün elbette’ oyununun devam ettiğini söyleyen Ateş, “Geçen hafta Almaya’daydık, bu akşam oyunumuz var. Dönem sonuna kadar oynayacağız” dedi.

“Oyunculukla alakalı bir hayaliniz var mı?” sorusuna Ateş, “Biz bir manada kendi talihimizi kendimiz yarattık, kendi tiyatromuz olduğu için. Daima istediğimiz rolleri oynadık. Televizyonda da daima hoş karakterler oynadım, hayal ettiğim şu olsun dediğim bir rol yok” açıklamasını yaptı.

Güldürü oymak istediğini söyleyen Ateş, “Okulda daha fazla güldürü oynadım aslında, Türkiye’de güldürü işleri biraz farklı” dedi. Özcan Alpler’in iki yıl evvel çektiği ‘Karanlık Gece’ sinemasında rol alan Ateş, “Pınar Deniz, Taner Birsel, Cemil Tüzmenoğulları ile birlikte oynadığımız sinemanın şenlik süreci var. Bir şenliğe kabul edildikten daha sonra Türkiye’de de vizyona girer” halinde konuştu.

“KEYFİM çok YERİNDE”

Ulusal voleybolcu Simge Aköz ile yeni bir ilgiye başladığı hatırlatılan oyuncu, “Keyfim çok yerinde her anlamda” diye konuşup utangaç haller sergiledi.