Bedirhan İyilik, Rahmet Öner’in kendisi hakkındaki savlarına karşılık konuştu

semaver

Active member
Bedirhan İyilik, Rahmet Öner’in kendisi hakkındaki savlarına karşılık konuştu SBK Holding’e açılan kara paraaklaması davası sanıklarından Rahmet Öner’in silahlı taarruza uğraması niçiniyle verdiği sözde azmettirici olarak Sezgin Baran Korkmaz’la bir arada ismini verdiği Bedirhan İyilik, Korkmaz’la 2014 yılından beri görüşmediğini, kendisini tanıdığında varlıklı bir insan olmadığını söylemiş oldu. Öner’in argümanlarını “deli saçması” olarak nitelendiren İyilik, “Tetikçiler para karşılığında iş yapar. Benim üzere Rolls Royce’a binen, özel uçak sahibi, onlarca şirketi olan birinin tetikçilikten kazanacağı 100 ya da 200 milyon paraya tennezzül etmesi akla mantığı aykırıdır” diye konuştu.

Korkmaz’ı tanıdığında Şişli’de bir ofisi olan ve otomobil kiralama işiyle uğraşan biri olduğunu belirten İyilik, SBK Holding periyodunda alakasının kesildiğini söz ederek, isminin bu işe niye karıştırıldığı sorusuna ise şu cevabı verdi:

“Söylemez çetesi ile bunların bir uyuşmazlığı oldu. Davalık oldular. Bu adam Yakup Süt ile Söylemez kardeşleri birbirine düşürmüş. Bu niçinle Söylemezlerle bir arada gözaltına alınmışlar. Söylemezler benim hemşehrim. Ağabeyleri Dr. Sena Söylemez’i epey severim ve yakın dostumdur. O niçinle bana hasımlık besliyor olabilir.”

“SAĞ KOLU DEĞİLİM’

Kamuoyunda Yeşil diye tanınan Mahmut Yıldırım’ın sağ kolu değil arkadaşı olduğunu ve Musa Anter davasında sanık değil, şahit olduğunu açıklayan İyilik, Mehmet Emin Değer’den haraç istenmesi olayından da sanık olarak yargılandığını, lakin beraat ettiğini, Matkap Operasyonu’nun ise FETÖ’nün kumpas davalarından biri olduğunu belirterek kendisine yönelik öteki suçlamalara da şu karşılığı verdi:

“Akın Birdal’ın vurulması olayına adımın karışması Cengiz Ersever’in adımı karıştırmasından ötürüdır. O davadan da hakkımda hiç bir ceza verilmiş değil. Rahmet Öner’in vurulması işine adımın bulaşması akla ziyan bir durum. Ben Sezgin Baran’ı tanıdığımda kıymetsiz bir kişiydi. Akrabalarımın otomobillerini kiralardı. Paraca da âlâ durumda değildi. Hatta hava atmak için benim otomobilimi bir seferinde alıp iş görüşmesine gitmişti. Benim onun ismine tetikçilik yapmam için onun vereceği paraya ihtiyacımın olması lazım. Ritz Carltoon’da ikamet eden, Rolls Royce arabası ve özel uçağı olan, onlarca şirketi bulunan benim üzere birinin Sezgin Baran Korkmaz’ın vereceği paraya gereksinimi yok. Onun da polis ve adliyedeki işlerini takip ettirmek için bana gereksinimi yok. Sezgin’in Ankara’da poliste, yargıda, basında ve siyasette epey tesirli arkadaşları var. Onun işlerini takip eden biri bakan yardımcısı olmuş. Bana niçin muhtaçlık duysun ki?..”

Mal varlığının kaynağını sorduğumuzda İyilik, dedelerinin seyyid olması niçiniyle Osmanlı periyodunda 7 köyün ailesine bağışlandığını, aileden kalan varlıkları ile kuyumculuk, çeşitli kesimlerde Yalova, İstanbul ve Bursa’da şirketleri olduğunu, Cavit Çağlar’la Olay TV’de paydaşlığı bulunduğunu belirterek Cefi Kamhi villasını alması konusunda da “Cefi benim güzel arkadaşımdır. Benim ofisimden çıkmazdı. Borcuna karşılık bir ölçüsünü almıştım ve geri kalanını da icradan aldım” dedi.

Sezgin Baran Korkmaz’ın kendisine Rahmet Öner aracılığıyla Pattek marka üzere kıymetli saatler armağan ettiğini argümanına da “Bu, katiyetle palavra. Nerede ne vakit verilmişse bu ortaya çıkar. Kaldığım rezidansın kamera kayıtlarından geriye gidilerek bakılır” diye konuştu.