Bakkaldan aldığı ekmeğin ortasından vida çıktı! Savunmaları pes dedirtti

erkan_623

New member
Denizli’nin Pamukkale ilçesinde yaşayan Bilal Türkaslan, meskeninin yakınlardaki bir bakkaldan ekmek satın aldı. Akşam yemeği için ailesiyle birlikte sofraya oturan Türkaslan, son lokmalarını tüketmek üzereyken böldüğü ekmeğin ortasından çıkan yaklaşık 2 santimetre uzunluğundaki vidayı görür görmez, neye uğradığını şaşırdı. Vidayı yutmaktan son anda kurtulan Türkaslan, eline ekmeği alarak doğruca bakkala koştu.

‘UĞRAŞACAK VAKTİM YOK’ DEDİ

Bakkaldan ekmeği dağıtan firmayı öğrenen Bilal Türkaslan, insan sıhhati açısından daha dikkatli olmaları için durumu firma yetkilerine anlatmak istedi. Firma yetkilisinden aldığı “Uğraşacak vaktim yok” karşılığı üzerine yaşadığı şok ikiye katlanan Türkaslan, hususa dikkat çekebilmek için hem gerekli mercilere başvurdu tıpkı vakitte kederini daha yeterli anlatabilmek için ekmeği saklamaya başladı.

11 ŞUBESİ OLAN EKMEK FİRMASI ÇIKTI

Sıhhatine ziyan gelmediği için şükrettiğini söz eden Bilal Türkaslan, yanılgıyı yapan firmanın 11 şubesi olan Denizli’nin en büyük ekmek üreticilerinden birisi olduğunu söylemiş oldu. Firmanın hususa sorumsuz bir biçimde yaklaşmasının kendisini daha da üzdüğünü savunan Türkaslan, “Ekmeğimi alıp geldikten daha sonra akşam yemeği için sofraya oturdum. Ekmeğin ortasından vida çıktı. Akabinde bakkala gittim ve ekmeği gösterdim. Bakkalda durumu onayladı ve kimden aldığını öğrendim. Denizli’de 11 tane şubesi olan ekmek firması çıktı. Müdürün telefonunu aldım ve aradım durumu anlattım. Oda ‘Uğraşamam’ dedi. Akabinde ‘Durumunun ciddiyetinin farkında değilsin herbiçimde dedim’ ben, 5 dakika daha sonra bana geri dönerek fırının sahibiyle yanıma geleceğini söylemiş oldu” dedi.

“2 YILLIK EKMEĞİNİ ALIP BU OLAYI KAPAT DEDİLER

Firma yetkililerinin kendilerini şikayet etmemesi için para teklifi ettiğini argüman eden Bilal Türkaslan, parayı kendisine değil okul çocuklarına harcamasını teklif ettiğini fakat bu teklifinin kabul etmediklerini söylemiş oldu, Türkaslan, “Bana ‘2 yıllık ekmeğini alıp, 3 ile 5 bin para verelim ve bu olayı kapat’ dedi. Ben de ‘Bu saatten daha sonra sizin ekmeğiniz benim kursağıma girmez’ dedim. Onlara gariban mahallesinde oturduğumu ve 2 tane okul olduğunu söylemiş oldum. Kış günü ayağında ayakkabısı olmayan, sırtında ceketi olmayan çocukların gereksinimlerini karşılamalarını istedim” diye konuştu.

KAYNAK: İHA