Bağcılar’da iki gün süren 23 Nisan Çocuk Şenliği düzenlendi

erkan_623

New member
Bağcılar Belediyesi ve İlçe Ulusal Eğitim Müdürlüğü, salgın sebebiyle iki yıldır 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutlayamayan çocuklar için “Çocuk Şenliği” düzenledi. Bağcılar Meydan’da gerçekleştirilen şenliğin açılışına katılan Bağcılar Kaymakamı Mustafa Eldivan, “İki yıllık pandemi sürecinden daha sonra bir ortaya gelmek bizim için hayli büyük bir memnunluk. Bayram coşkusunu yaşamayı epey özlemişiz. Çocuklarımızın iki yıldır aç kaldığı bu çeşit etkinliklere şenliklere doyması manasında hayli hoş bir ana denk geldi. Bu bayram sizin ve iki gün boyunca eğlenmeye devam edeceksiniz. Sizler bizim göz bebeğimizsiniz. Bizler de sizlerin sevinçlerine ortak olacağız” dedi.

Önce çocukların başkanıyım

Dünyada birinci ve tek çocuk bayramı olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı armağan eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e teşekkür ederek kelamlarına başlayan Bağcılar Belediye Lideri Abdullah Özdemir ise “Öncelikle çocuklarımızın daha sonra da gençlerimizin belediye lideri olacağız. Büyüklerimiz de bunu bizim söz ettiğimiz üzere memnuniyetle karşılıyor. vazifeye başladıktan daha sonra birinci bayramımızı da çocuk bayramı olarak kutlamak yeni periyodumuzun, yeni anlayışımızın bir tezahürü olduğunu tabir etmek istiyorum. İnşallah çocuklarımıza geçlerimize yönelik çük hoş hizmetlerin yapıldığına şahit olacağız. Bugüne kadar fazlaca değerli hizmetler yapıldı. Üretimi devam etmekte olan E-spor merkezi ve kütüphaneyle yapılan çalışmaları taçlandıracağız” diye konuştu. İlçe Ulusal Eğitim Müdürü Mustafa Yılmaz da bütün çocukların bayramını kutladı.

Başkan Özdemir çocuklara eşlik etti

Açılış konuşmalarının akabinde bugüne özel okullarda düzenlenen şiir, kompozisyon ve fotoğraf müsabakalarında dereceye girenlere mükafatları takdim edildi. İlçe sakinlerinin ağır ilgi gösterdiği şenlikte ilkokul öğrencilerinden kimi halk oyunları sergileyerek bazıları de koro eşliğinde türküler söyleyerek hünerlerini sergiledi. Kukla gösterisi, bubble show, jonglör gösterisi ve Karagöz-Hacivat oyunu da davetlileri keyifli etti.

Meydana kurulan oyun kümelerinde çocuklar gönüllerince eğlendi. Bunun yanı sıra kimi çocuklar yüzlerini boyayarak kimi de maskot ve palyaçolarla birlikte eğlenerek bayramın tadını çıkardı. Coşku ve heyecanın hiç bitmediği şenlikte Lider Özdemir de çocuklara eşlik etti. Özdemir onlarla birlikte oyunlar oynayıp sohbet etti ve fotoğraf çekildi.

Bu sabah başlayan Çocuk Şenliği Pazar akşam saat 18.00’e kadar devam edecek. Akşam da Başkanlık Konferans Salonu’ndaki programlarla kutlamalar devam edecek.