Azaba maruz bırakılan bayan: ‘Bir bayan cinayeti daha işlenecek diye düşündüm’

semaver

Active member
Azaba maruz bırakılan bayan: ‘Bir bayan cinayeti daha işlenecek diye düşündüm’ Konya’da, 8 Nisan’da rezidans dairesinde, Murat D., nişanlısı Sara D. ve arkadaşı Tuba D. tarafınca azaba maruz bırakılan Demet A., yaşadığı kaygı dolu anları anlattı.

Demet A., “Olay günü iş yerimin önüne geldi, 2 dakika bir şey söyleyeceğini belirtti. Otomobile binmemi işaret etti. Ben de otomobile bindim. ‘Sara gelecek, yalnızca 2 kere görüştüğümüzü söyleyeceksin, sakin ol’ dediği sırada 2 bayan otomobile bindi. Art koltuktan iple beni sardılar. O sırada iş yerimden aradılar. Ben de telefonda biraz imalı konuştum. Bana ‘İmalı konuşma, sesini titretme’ dediler. ‘Beni nereye gdolayıyorsunuz’ diye sordum. ‘Gidince görürsün’ halinde yanıtlar aldım. O an o kadar hayli korktum ki mevte gittiğimi fark ettim. Öleceğim, bir bayan cinayeti daha işlenecek, diye düşündüm. O meskenden hiç çıkamayacağımı sandım. Beni balkondan da atabilirlerdi. Daha fazla dayak yesem, ölecektim” diye konuştu.

‘YALVAR YAKAR ELLERİNDEN KAÇTIM’

Ellerinden epeyce güç kurtulduğunu anlatan Demet A., dedi.

UTANDIĞI İÇİN ODADAN ÇIKMIŞ

Gözaltına alınıp, isimli denetimle özgür bırakılan çabucak sonrasında M.K. isimli hanımın şikayetiyle yine yakalanıp, tutuklanan şüphelilerin ise tabirleri ortaya çıktı. Murat D., sözünde, Demet A.’nın kendisine ilgi duyduğunu ve uzaklaştırmak için de 17 yaşındaki oğluyla tanıştırdığını öne sürdü.

‘SAÇLARINI YOLDUĞUNU GÖRDÜM’

Suçlamaları kabul etmeyen şüphelilerden Tuba D. de Sara D. ile Demet A.’nın rezidansta evvel konuştuklarını çabucak sonrasında hengame ettiklerini öne sürerek, “Demet, Sara’nın saçına sarılacağı sırada ikisini de ittirdim. O sırada elimde sigara vardı, Demet’e değip değmediğini görmedim. Demet ‘Ya kapıyı açarsınız ya da bu meskeni dağıtırım’ deyip Sara’yı ittirdi. Sara, yere düştü ve ayağından yaralandı. Demet, kapıya yanlışsız gitti ben de önüne geçtim. Sara, Demet’in kolundan tutup kendine çekti. Bu sırada Demet’in üstünü başını parçaladığını ve saçlarını yolduğunu gördüm. Saçlarını yolduğunu sanıyordum. daha sonra saçlarını kestiğini fark ettim. daha sonra da konuttan çıkıp ayrıldı” dedi.

‘BENİM TIRNAĞIM KANADI’

Şüphelilerden Sara D. ise sözünde Murat D. ile 6 ay evvel nişanlandıklarını ve kafeyi ortak işlettiklerini tez etti.

Demet’i iple bağlamadığını ve bıçakla da tehdit etmediğini tez eden Sara D., “Demet, kalkıp gitmek istedi. ‘Sadece konuşacağız, gitme’ dedim. Demet kalkıp benim omuzumdan ittirdi. ‘Bana tekrar dokunursan senin için uygun olmaz’ dedim. Bunun üzerine birbirimizi ittirmeye başladık. Benim tırnağım kanadı. Tuba, Demet’i sert bir biçimde ittirdi. İkisi de birbirine vurmaya başladı. O sırada Demet’in bedenine sigara gelip, gelmediğini görmedim. Demet benim boynuma iki eliyle yapışıp, boynumdan yaraladı. Gitti, makas getirip saçlarını ve kıyafetlerini kesmeye başladı. Birden çıkıp, gitti” diye konuştu.

‘BULUŞMA TEKLİFİ EDEREK AZABA DAVET ETMİŞ’

3 şüpheliden azap gördüğünü belirterek, şikayetçi olan M.K. de sözünde eski sevgilisi Murat D.’nin isteği ile rezidansa gittiğini söylemiş oldu.

Murat D.’nin kendisine bildiri attığını belirten M.K., “WhatsApp üzerinden bana bir adres gönderdi. Ben de gönderdiği adresteki rezidansa gittim. Bulunduğu daireye girdiğimde kapıyı Murat açtı. İçeride 2 hanımın daha olduğunu görür görmez şaşırdım. Murat, meskendeki bayanlara dönerek ‘M.K. bu’ diyerek beni gösterdi. Bayanlar, bana Murat ile niye görüştüğümü sorup, tehdit ve hakaretlerde bulundu. Bir anda kesici bir aletle saçlarımı kestiler. Yanağımda, ellerinde sigara söndürdüler. Üzerimdeki kıyafetleri parçaladılar. Neye uğradığımı şaşırdım, epey korktum. çabucak sonrasında gitmeme müsaade verdiler. Ben de o biçimde konuta döndüm. Murat bana buluşma teklifi ederek azaba davet etmiş” dedi.

AZAP RAPORLA İSPATLANMIŞ

Öte yandan Demet A.’nın avukatlarından Furkan Avcı, şikayetlerine karşın 3 kişinin isimli denetim kuralı ile hür kaldığını belirterek, itiraz edeceklerini söylemiş oldu. Avcı, 3 kişinin öteki bayanın şikayeti ile tutuklandığını hatırlatarak, Demet A.’ya azap ile ilgili de tutuklama talep edeceklerini söylemiş oldu.

Avukat Mehmet Fatih Soylu da şüphelilerin atılı kabahatleri kabul etmediğini lakin azabın uzman raporu ile ispatlandığını aktardı.