Aynur Aydın: İç dünyamda yarattığım fantezide hoş oluyor!

Tuncay

New member
Açıklamaları ve toplumsal medya paylaşımlarıyla her daim isminden kelam ettirmeyi başaran müzikçi Aynur Aydın, Milliyet Instagram hesabından canlı yayınlanan ‘Melis Baştuğ ile Haftanın Konuğu’ programına katıldı.

Bu yıl 65’inci sefer yapılan Eurovision müsabakası Hollanda’da gerçekleştirildi. Yapılan puanlama kararında İtalya’yı temsil eden Maneskin liderliğe oturdu. Rock kümesinin birinci sırada yer almasıyla bir arada İtalya’ya birincilik geldi. Aynur, Eurovision müzik yarışında Türkiye’yi kendi müziklerinden biriyle temsil edecek olsan hangisi olurdu?
Bana fazlaca hitap etmedi fakat performansı harikuladeydi. Eurovision ile ilgili evvelce çok hayallerim vardı. Son katılacağımız yıl Ankara’da ben görüşmüştüm, müziğim da hazırdı ancak daha sonra katılmama sonucu aldık. İnsanın şevki kırılır ya. Kendi şarkılarımdan birisini seçecek olsam bu müzik ‘Diğer Yarın’ müziği olurdu.

Beşiktaş kutlamalarının en beğenilen sanatkarı oldun. Twitter’da Türkiye gündemine oturdun. Senin için ‘organizasyonun en iyisi’, ‘Fenerbahçeli futbolcuların birçoklarından daha güzel depar atıyor’ üzere yorumlar yapıldı.
Çok güç bir dönemdi ancak şampiyon olacağımıza son dakikaya kadar inandım. Buradan tüm gruba, Sergen hocaya ve Beşiktaş’ta çalışan, emeği geçen herkese epey teşekkür ediyorum. Benim ‘Bir Dakika’ müziğimin introsu fazlaca uzun. Müziğin intro kısmında sahnede durmasını sevmiyorum o yüzden biraz beklemek istedim. Fazla beklemişim üzere geldi ve o panikle koşmaya başladım fakat nasıl koşuyorum.

Magazin gündeminde kendini makus hissettiğin bir haber oldu mu?
Geçen hafta oldu, hatta ben bu olayı ‘kadına şiddet’ olarak nitelendirdim. Meslekleri hayli üst düzeyde olmayan, kendince benim mesleğimi tiye alan üç kişi, Beşiktaş’ın şampiyonluk gecesine çıkmamı, geceye çağrılmamı eleştirdiler. Zira onlara göre oraya çıkacak bedelde bir insan değilim, bedelli bir mesleğe sahip değilim ve bir hiç’im. bu biçimde bir aşağılama kaldı mı? Bu beni epeyce üzdü ve birinci düşündüğüm; annem ve babam izledilerse nasıl hissettiler? Benim hiç hak etmediğim bir muameleydi.

‘Tesadüfen seninle karşılaşıp yüzüne tükürmem’ lazım demişsin. Yüzüne tükürmek istediklerin Aynur?
Ben genelde metefor manasında yazıyorum. Yapısal olarak aslına bakarsanız bana yanlış yapan beşerlerle ne meşgul olurum, ne de yanlarına gidip bu biçimde bir harekette bulunmam zira ben o insanları yok sayarım lakin iç dünyamda yarattığım fantezide hoş oluyor.

‘Birden çok ihanete uğradım. İtiraf etmeliyim ki; ben de bir sevgilimi aldattım. İlgimizin sonuna gelmiştik, ayrılmak üzereydik’ ’açıklamasını yaptın. Seni bu itirafa iten ne oldu?
Düşünmeden yanıt vermemdir. Evvel ağzım, daha sonra beynim devreye giriyor. Ben bir şey yaşadıysam yaşadım, bundan gocunmuyorum. Yanlışlarımın farkında olup kolaylıkla lisana getiririm. Ben tahminen de bu dalın en masumuyum.

‘Şeyma Subaşı’nın harbiden bir bildiği varmış, yakın takibe alıyorum kendisini bundan daha sonra’ demişsin.
Biz bayanların nitekim çok yorucu bir hayatı var. Kendi ayaklarının üzerinde durmaya çalışıyorsun ve erkek egemenliğinde yaşadığımız için o kadar da kolay olmuyor. Meslek bazında bir şeyler inşaa etmeye çalışırken, karşı tarafta da bütün gün yoga yapan ve Miami’de hoş güneşin altında bir bayan görüyorum. Keşke dünyada herkes eşit koşullarda bu biçimde hoş yaşayabilse. Maalesef biz çalışmak zorundayız fakat Miami de hoş yani.

Meskenden fotoğraf çekme çalışmaların nasıl gidiyor?
Bu ortalar hiç çekemiyorum zira konutumda küçük küçük yaramazlar var, onlarla ilgileniyorum. Yakında bir tatile gitmek istiyorum. Kaş, Fethiye taraflarını epey seviyorum.

Hoş fotoğraflar çekersin artık.
Karşıt köşe yapıp, bu sefer Kurtuluş’u (iletişim danışmanı) çekip koyuyormuşum.

Youtube kanalında, gündeme geldiğin konulardan ‘kiralık sevgili ilanı mı verdim?’ konusuna değinmen şahane olmuş. Toplumsal medya paylaşımlarınla sık sık gündeme geliyorsun. Youtube kanalında her birini işlesen şahane olur biliyorsun değil mi?
Youtube işlerini de sevdim aslında, kendimi olduğum üzere gösterebiliyorum.

Kurtuluş ile hoş bir ikili olmuşsunuz.
Kurtuluş girdiği her ortama dayanılmaz bir güç ve olumluluk yayar. Benim son senelerda ömrü tiye alıp olumlu bakmamda büyük katkısı var. Depresyonunu istediğin üzere yaşayamıyorsun zira kendisi müsaade vermiyor.

Aynur senin de insanları ve hayatı tiye alan bir tarafın var.
Evet, o denli bir tarafım var. Bu ortada ben en epeyce kendimle dalga geçerim, kendimle alay ederim, kendime epeyce gülerim ve başıma berbat bir şey geldiyse gülerek anlatırım, dramatikleştirmem.

Pandemi bittiğinde gideceğin birinci yer?
Bali. En büyük hayalim Bali’ye gittiğimde panda, koala ve zürafa ile karşılaşmak.

En son Mert Akay direktörlüğünde kelam ve müziği Bünyas Herek’e ilişkin olan yeni single çalışman ‘Sahiden’ dijital platformlarda yerini aldı. En yeni projelerini merak etmekteyiz.
‘Sahiden’ fazlaca tatlı bir proje oldu. Ozan Bayraşa ile hazırladığımız hayli hoş müzikler var ve son demindeyiz. Benim bir kampa girmem lazım zira hayli fit çıkmam gerekiyor. Lakin bunu herbiçimde gerçekleştiremeyeceğim görüntü çekimine iki gün kala.

Son devirde mayo ve bikinilerde derin göğüs dekoltesi fazlaca tanınan. Hatta bikini üstlerinin zıt çevrilerek giyilmesi, büyük bir akıma dönüştü. 2020-2021 yaz kreasyonlarında görmekteyiz.
Ben küçük göğüs epeyce severim. Zira küçük göğüste derin dekolte avam durmuyor.