Ayak ağrısı ile hastaneye başvurdu, koronavirüs olduğunu öğrendi

erkan_623

New member
Zonguldak’ın Alaplı ilçesinde yaşayan 65 yaşındaki Vilayet Genel Meclisi Üyesi İhsan Korkmaz, üç ay evvel ayak ağrısı ile hastaneye başvurdu. Ayağında başlayan ve bedenine yayılan ağrılar niçiniyle doktora giden Korkmaz’ın yapılan korona virüs testinin müspet çıktı. 20 gün ağır bakımda çaba veren Korkmaz, “Ölmek bile istedim, bu biçimde hastalık görmedim. Bu işin latifesi yok” diyerek yaşadıklarını anlattı.

EVVEL AYAK PARMAKLARINDAN BAŞLADI

Korkmaz “Öncelikle ayaklarımın parmak ağrılarımdan başladı kovid. daha sonra göz kapaklarıma geldi. daha sonra yavaş yavaş halsizlik geçirdim. daha sonra direnç azalması oldu bende. daha sonra test yaptırdım kovid olumlu çıktı. Hastaneye müracaat ettiğimde benim nefes gelmemeye başladı. 20 gün ağır bakımda kaldım. Nefes alamadım. Çok büyük süreçten geçtim. Orada ölmek bile istedim. Entübe olmak istedim ancak hekimler yapmadı. Bu işin latifesi yok. Bütün arkadaşlarım dikkat etsinler. Bu hastalık kimilerinde belirti veriyor kimilerinde belirti vermiyor. Benim ayak parmaklarımda muhakkak oldu. Güya üzerimden dozer geçti.”

‘BENİ ENTÜBE EDİN’ DEDİM

CHP’li Meclis Üyesi İhsan Korkmaz, tabiplere kendisini entübe etmelerini istediğini söyleyerek “Ekim, Kasım ve Aralık olmak üzere 3 ay tedavi gördüm. Hala tedavi görüyorum. Covid’i atlattım. Aşılarını her insanın yapması gerek. Paklığa, araya ve hijyene dikkat etmeleri gerek. Sıhhat fazlaca değerli. Para pul en son geliyor. Öncelikle sıhhat. Toplu iğnenin ucundan hayat bekledim, hava bekledim. Nefes alamıyorum. İnsan ölmek ister mi? Ölmek istedim. Doktora beni uyutun beni entübe edin dedim. Dayanılacak bir hastalık değil bu. Fecî bir hastalık. Ben etrafımda ailemde bu biçimde bir hastalık görmedim. Benim ki hayli ağır bir müddetçti. 20 gün içerisinde 40 kilo verdim. 108 kilo ile gittim 65 kiloya düştüm. 15 gün içersinde. Şuanda düzgünüm 10 kilo aldım. Hayata bir daha başladım. Hekimler bana Ümit vermedi. Ben sana yüzde beş talih vermedim dedi. Sigara içmemem, alkol almamam benim için artı oldu. Doktora aileme bile ölebilir dedi. Hazır olun diye eşime söylemişler” dedi.

KAYNAK: İHA