‘Arka Sokaklar’ grubu muvaffakiyetlerinin sırrını anlattı

Tuncay

New member
Kanal D’nin; üretimini Erler Sinema, yapımcılığını Türker İnanoğlu’nun, direktörlüğünü Orhan Oğuz’un yaptığı, senaryosunu Ozan Yurdakul ve Sinan Yurdakul’un kaleme aldığı fenomen dizisi Art Sokaklar, başarısına bir yenisini ekledi. 600’üncü kısmı ile ekrana gelecek olan dizinin takımına gösterilen bu muvaffakiyetin sırrını sorduk.

Orhan Oğuz / Direktör
600 kısım kanalımıza, bizim şirketimize, oyuncularımıza, grubumuza, iyi olsun diyelim. Lisana kolay 600 kısım şaşırtan hakikaten.

Zafer Ergin
Âlâ bir iş yapıyoruz, keyfini çıkartıyoruz daima birlikte ağız tadıyla inşallah bunu kaça tamamlarız ki 1000’e gerçek gidiyoruz. Hepimiz için tabi 600 kısım daima birlikte tıpkı güçte tıpkı biçimde tıpkı seyirci kitlesiyle hatta artan seyirci kitlesiyle birlikte olmak büyük keyif. Birinci Sayın Türker İnanoğlu teklif ettiğinde biraz uzun soluklu bir şey yapacağım 150 kısım sakın sağa sola bakma demişti. Bende aklımdan Şevket üzere “yav nerde 150 bölüm” demiştim. Lakin sahiden onun öngörüsü, grubumuzun birlikteliği, birbirine yardım edici biçimde çalışması, şimdiye kadar bizim yanımızda birlikte çalıştığımız arkadaşların, bizden ayrılanların emeğine sıhhat. Bu süreçte vefat eden arkadaşlarımız da oldu. Onlara allahtan rahmet diliyoruz. her insanın katkısı büyük dizimize. Seyircimize de kanalımıza da epey fazlaca teşekkürler.

Şevket Çoruh
Türker Beyefendi en başında uzun soluklu bir iş yaptığını söylemişti. Bu onun inanılmaz öngörüsü oldu. Birinci konuştuğumuz gün 2006’da inandırıcı gelmemişti lakin öngörüleri doğruymuş Türker Abi’nin. Bu sırf öngörüyle değil tabi ki büyük bir beraberlik. Senaristiyle, müellifiyle, direktörüyle, tüm grupla, sahne önü sahne ardındaki herkesle kurgusuyla, sesiyle vs. kıymetli bir muvaffakiyet. 600 kısım 16 sene 16 dönem bir dizinin devam etmesi tabi birazcık talihi da var şanslı bir iş açıkçası. Türk televizyonlarında başka iş yapan öbür tüm işçi kardeşlerimizin projeleri de bu biçimde uzun yıllar devam eder temennisinde bulunalım. Grup olarak 600 kısım yan yanayız bu da bizim için epeyce kıymetli. Ben akrabalarımdan epeyce Zafer Abiyi, Özgür’ü, iş arkadaşlarımı görüyorum. Zira haftanın 6 -7 günü şimdi buradayız. Yeni arkadaşlarımız katıldı dizimize. Onlarla birlikte bu dönemi da tamamlayacağız. 600 kısım bizim için biroldukca hatıra var. Dizimizden ayrılan arkadaşlarımız, kaybettiğimiz oyuncu ağabeylerimiz ablalarımız oldu, onları da analım burada. Bizim için dediğim üzere hayli kıymetli, Kanal D için de 16 dönem devam eden hayli kült bir iş haline geldi.

Özgür Ozan
Tabi ki emeği fazlaca geçen arkadaşlarımız var. Yeni gelenler, gidenler, katılanlar hepsi bu biçimde lego üzere bir şeyler ekleyerek ayrıldılar. Ayrıldılarsa da emekleri hayli büyük lakin. Art Sokaklar daima gündemi yakalayan bir iş oldu. Muvaffakiyetinde bunun da tesirli olduğunu düşünüyorum. Art Sokaklar 2006’dan bu yana Türkiye’nin hafızası üzere. Türkiye’de ne yaşandıysa açın 2006’dan bu yana seyredebilirsiniz ülkede neler olduğunu. örneğin maskeli dizi çektik biz. Bunun yanı sıra hani ne kadar katkımız oldu olmadı bilmiyorum lakin gündemde olan her şeye parmak basmaya var olan aksilikleri bizim nezdimizde birazcık daha hassas hale getirmeye çalıştık. Birkaç kişi bile bizim sayemizde bir şeyler olduysa, bizim sayemizde birkaç tane polis mesleğini seçmek üzere bir tercih yaptılarsa ne memnun bize. Muvaffakiyet yalnızca bizim değil seyircimizin de. Seyircimiz de 600 kısım bizi terk etmeden izledi. Buna layık olmaya çalışıyoruz. 600 kısım hakikaten lisana kolay ancak baştan başlayıp 600’e kadar saysanız bile 3 dakika sürüyor, yani o yüzden inşallah bakalım devam ettiğimiz yere kadar devam edeceğiz.

İlker İnanoğlu
600. kısım büyük bir muvaffakiyet. Erler Sinema ismine ve oyuncular ismine güzel uğurlu olsun diyorum. her insanın başarısı farklı. Muharrirlerin başarısı var, oyuncuların başarısı var, imal şirketinin başarısı var, emeği geçen herkese fazlaca teşekkür ediyorum.

Tunç Oğuz
Benim için ağabeylerimle, iş arkadaşlarımla burada 9 sene çalışmak büyük bir onur. Çok eğleniyorum sette. Burası çok keyifli ve öğretici bir yer benim için. Emeği geçen herkesi tebrik ediyorum. Bizleri yalnız bırakmadıkları için izleyicilerimize teşekkür ediyorum.

Deniz Çatalbaş
Ben hala birinci gün ki üzere sahnelerimde epey heyecanlanıyorum. Çok büyük isimlerle bir ortadayım ve onlarla birlikte büyüdüm. Buraya geldiğimde herkes hakikaten aile üzere yaklaştı ve hala o denli hissediyorum. Bir eksiğim olduğunda, farklı bir durum olduğunda fazlaca rahatça söyleyebiliyorlar ve ben de sorabiliyorum. Bu durum beni epey keyifli ediyor. Kendimi biraz okulda biraz da aile ortamında hissediyorum. Birinci işimin bu biçimde bir yerde olması epey büyük bir avantaj o yüzden epey memnunum. Emeği geçen herkese epey teşekkür ediyorum. 16. dönemde da bu takımda olmak benim için hayli gurur verici. Yeni dönemimizin 7. kısmını çekiyoruz şu anda fakat ben bile fazlaca gururlanıyorum daha sonradan dahil olmuş biri olarak. Onların gururlarını iddia edemiyorum.

Oğuz Peçe
bu biçimde bir gruba daha sonradan dahil olurken bir taraftan birinci başta sanki adapte olabilecek miyiz dedim. Lakin ondan sonrasındasında o kadar aile üzere, o kadar rahat, o kadar sıcak karşıladılar ki bizi hiç bu biçimde bir kanıya gerek yokmuş bunu fark ettik. Hepsi ustamız, hepsinden çok şey öğreneceğiz. Bu manada fazlaca şanslıyız. Bizim için bir taraftan da bir okul burası. Çok farklı bir gurur, 600. kısım bir dizi değil, biroldukça şeyin başına gelmeyecek bir şey. 600 deyince fazlaca büyük bir şey geliyor insanın aklına, sahiden de bunu yaşıyoruz burada. Ne diyelim daima birlikte gururu yaşıyoruz.

Ela Yörüklü
600 kısım lisana kolay. Hakikaten inanılmaz bir vakit, emek, hayli büyük bir muvaffakiyet. Eşi gibisi kolay kolay yenidenlanamayacak bir şey. Biz de bunun bir modülü olduğumuz için fazlaca memnunuz. Benim 78. kısmın bitti, 80’i buldu. Takıma dahil olduğumuz, bu biçimde başarılı beşerlerle çalıştığımız için fazlaca gururluyuz, fazlaca hoş bir his.

Yiğitcan Ergin
Biz yaklaşık 80 kısımdır buradayız. Bence insan 600 derken epey kolay söylüyor ancak burada 15 sene fazlaca önemli bir emek var. Buranın diğer bir dinamiği var, öteki bir durumu var, diğer bir dostluğu ve samimiyeti var ve bu izleyiciye geçiyor. Çok memnunuz hayli keyifliyiz inşallah sıhhatle, huzurla daha uzun müddet çalışırız. Bütün seyircilerimize sonsuz sevgilerimizi ve hürmetlerimizi yolluyoruz.

Oya Okar
Biz 600’ünde de yoktuk o yüzden üçte birinden çoksında varım ben 378 galiba benim geldiğim kısım. Yaklaşık 222 kısım yapıyor. Sayın Türker İnanoğlu, hakikat bireyleri bir ortaya getirmiş. Tek bir kalemin güzel olması değil fakat bütün kalemlerin düzgün olması hem senaryo, hem takım, hem direktör, hem kamera ardı daima bir ortada bir maya tutmuş üzere denk gelmiş. Âlâ ki de gelmiş ki biz de bir noktasında bunun bir kesimi olmuşuz. Emeği geçen herkesi tebrik ediyorum.

Ozan Çobanoğlu
Biz ortasında yer aldığımız işten dolayı gurur duyuyoruz. Düşünün tahminen de tekrar hiç bu biçimde bir iş olmayacak Türkiye’de bundan daha sonra ve biz bu iş ile anılacağız. Ne hoş bir şey bizim için bir oyuncu olarak. Mesleğimiz ismine tahminen bir yerlerde yazıldığında, bir kitap çıktığında isimlerimiz olacak biz epey memnunuz bu mevzuda. İzleyicilerimiz sağ olsunlar binlerce yorum olunca, hepsini okumaya çalışıyoruz tabi fakat genelde birbirine yakın, daima hoş şeyler okuyoruz. Eksik olmasınlar, biz de demek ki onlara layık bir şeyler yapmaya çalışıyoruz. Daha da güzelini yapmak istiyoruz her vakit. 16 yıl bu biçimde geçti. Bundan daha sonra da kaç yıl gidecek bilmiyorum lakin biz daha düzgününü yapmak için çalışacağız. Türk izleyicisini gerçek okumak fazlaca büyük deneyim gerektiren bir şey. Bu deneyim de Sayın Türker İnanoğlu’nda var. Tabi ki direktörümüz Orhan Oğuz’da da var o da fazlaca büyük bir direktör. Çok büyük ustalarla çalışıyoruz. Ağabeylerimiz fazlaca âlâ oyuncu, biz de onlara layık olmaya çalışıyoruz. Performanslarına yetişmeye çalışıyoruz. Emeği geçen herkese teşekkür ederiz.