Arda Kural’ın büyük değişimi! ‘Eski haline geri dönmüş’

Tuncay

New member
Mesleğine birinci vakit içinderda Kral TV’de VJ olarak başlayan, akabinde 2000’li yılların başında ekranları kasıp kavuran gençlik dizilerinden ‘Eyvah Kızım Büyüdü’de rol alan, 2005-2008 yılları içinde ise ‘Emret Komutanım’ ile izleyiciyle buluşan Arda Kural, bir periyot ruhsal sorunlar hayatıştı.

SIKINTI GÜNLER GEÇİRDİ

Ekranlardan uzaklaşan ve psikoz teşhisi konulan ‘Yerli Leonardo DiCaprio’ lakaplı güzel oyuncu, 20 gün Bakırköy Ruh ve Hudut Hastalıkları Hastanesi’nde tedavi görmüştü.

Şimdilerde sıkıntı günleri atlatmaya çalışan 41 yaşındaki Arda Kural, geçtiğimiz haftalarda ‘Dilber Ay’ sinemasının galasında objektiflere yansımış ve basın mensuplarıyla sohbet etmişti.

“GERİ DÖNÜYORUM”

Uzun müddettir ekranlardan uzak olan Kural, “Kendi içimde bir savaş başlattım ve bu savaşı kazandım. Artık geri dönüyorum” tabirlerini kullanmıştı.

2000’li yılların sevilen oyuncusu Instagram hesabından paylaştığı son fotoğrafla bir daha gündem oldu. Saçlarının imajını değiştiren ve zayıfladığı görülen Kural’ın bu hali sevenlerini keyifli etti.

İŞTE SON HALİ

Hayranlarının “Eski haline geri dönmüş”, “Bu fotoğrafta eski Arda’yı gördüm”, “Efsane geri döndü”, “Seni bu biçimde görmek hayli güzel”, “Çok yeterli gördük seni” üzere yorumlar yaptığı Arda Kural, toplumsal medyada en epey konuşulan konulardan biri olmayı başardı.

“ŞÖHRETİN MECBUR BIRAKTIĞI ŞEYLERİ KALDIRAMADIM”

Arda Kural, Şubat 2020’de, Kanal D ekranlarında yayınlanan ‘2. Sayfa’ programına katılmış ve “Düşünmeye başladıkça başım biraz karıştı. İnsanlara biraz faklı bakmaya başladım. Geri çektim kendimi, içime gömüldüm. daha sonrasında da hayatı biraz erteledim, umursamadım. Televizyondan uzaklaştım, tabiata yöneldim fazlaca fazla düşünmeye başladım” demişti.

Kural kelamlarına; “Ben zeki biriyim, aptal değilim. Kendimi biliyorum. Saygısız, ahlaksız değilim. Benim de fazlaca yanılgılarım var, onları hayli düşündüm. ‘Nasıl değiştiririm, neler yapabilir’ diye”

“Şöhreti kaldıramamış biri değilim, Yalnızca şöhretin mecbur bıraktığı şeyler var, onları kaldıramadım. İnsanları seven, kardeş üzere nazarann biriyim. Kimseye küskünlüğü, kırgınlığım yok. Öfkem vardı. Kendimde aşamadığım şeyler vardı, insan yanlışları evvel kendinde aramalı ben de o denli yaptım ve problemleri aştım” diye devam etmişti.

“ESKİSİ ÜZERE OLACAĞIM”

“Sosyal hayata karşı bir tutum alınca o bir sıhhat sorunu üzere oldu. Herkes her şeyi söyleyebilir, bir şeyin aslı her neyse o her vakit ortaya çıkar. Korkum da yok, endişem da. Kıymetli olan benim kendimi bilmem” diye Kural, “İnsanların gözünün önünde büyüdüğümü biliyorum, gençken her şey epey daha farklı natürel. Bakıyorum ortada gençlik fotoğraflarıma hoşuma gidiyor. Çok sempatik, tatlıymışım onları görüyorum, artık biraz daha olgunluk var. Olabilirsem eskisi üzere olacağım ben de istiyorum” sözlerini kullanmıştı.