Amasya’da diyalize giren hastalar Kuran-ı Kerim öğreniyor

erkan_623

New member
Diyanet İşleri Başkanlığı ile Sıhhat Bakanlığı içinde yapılan protokol kararı Amasya Üniversitesi Sabuncuoğlu Şerefeddin Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde oluşturulan manevi takviye ünitesi hastalara yönelik kapsamlı hizmetler veriyor. Hastanenin diyaliz ünitesine gelip yaklaşık 4 saat boyunca yatakta tedavi edilen hastalar ‘Kur’an-ı Kerim öğrenmek ister misiniz?’ sorusuna olumlu karşılık verdi. Bunun üzerine vazifeli manevi rehber iki hastaya harfleri öğretmeye başladı.

Hatim etmeyi de hedefliyorum

Böbrek yetmezliği niçiniyle bir yıldır diyalize giren Ömer Zeytin, “Burada tedavi boyunca hiç bir şey yapmayıp 4 saat boyunca yatıyorduk. Kur’an-ı Kerim’i eksiksiz öğrenmek istiyorum. Hatta hatim etmeyi de hedefliyorum” dedi. Kur’an-ı Kerim’in Ramazan ayında indirilmeye başlandığını hatırlatan hastalardan Osman Özdemir, “Elhamdülillah Müslümanız. Kur’an-ı Kerim öğrenmek istemez miyiz. bu biçimde bir ayda bu başlangıca vesile olanlardan Allah razı olsun” diye konuştu.

Manevi pahalar insanı memnun kılıyor

Eğitimlerini izlediği hastalara Kur’an-ı Kerim ikram edeceğini açıklayan Amasya Müftüsü Durmuş Ayvaz, “Manevi pahalar insanı keyifli ve umutlu kıldığı için şifa, bununla birlikte hastalarımızın düzgünleşme sürecine büyük katkı sunuyor” formunda konuştu. Manevi takviye ünitesinden yaralanmak isteyen hastalara seslenen Müftü Ayvaz, “Yalnız değilsiniz. Yanınızdayız, yakınınızdayız. Bize gereksiniminiz olduğunuz her vakit sizinle birlikteiz” tabirlerini kullandı. Ramazan ayının Kur’an ayı olduğuna değinen manevi rehber Ömer Çaycı ise “Şifa arayan hastalarımıza verdiğimiz bu eğitimle her durumda Kur’an öğrenebileceği iletisini vermiş oluyoruz” değerlendirmesinde bulundu.

KAYNAK: İHA