Almanya’nın Türk düşesi konuştu: Ben Türk’üm ve ülkemi seviyorum

Suzan

New member
Sabah Gazetesi’nden Fatih Özyar’ın haberine göre Hande Macit, 2019 yılında prens Georg Alexander ile tanıştı ve evlenmeye karar verdi. İkili 17 Haziran’da nikah masasına oturdu. Fatih Özyar’a konuşan Hande Macit, evlendikten daha sonra temsil bakılırsavi üstlendiğini ve aile ile Türkiye’yi temsil ettiğini söylemiş oldu. Türk olduğunu ve Türkiye’yi sevdiğini de kelamlarına ekledi.

Veliaht Prens Georg Alexander ise “Hande ile tanışmadan evvel Türkler ve Türk külçeşidini bilmiyordum. Daha evvel Türkiye’ye gitmedim. Türkler fazlaca sıcakkanlı beşerler ve aileye hayli değer veriyorlar. Bizim aile yapımız da o denli. Daha evvel Türkiye’ye gitmedim. Türkler hayli sıcakkanlı beşerler ve aileye epey ehemmiyet veriyorlar. Bizim aile yapımız da bu biçimde. Hande ile Tarsus’a gittim ve hayli beğendim. Türkiye’nin her noktası tarih. Türk yemeklerine bayıldım. Yalnızca yemek için bile Türkiye’ye gidebilirim. Hande’yi ailem de fazlaca sevdi. İleride Macklenburg’a taşınacağız. Dükalığımızda 108 yıl daha sonra birinci kere düğün gerçekleşecek. Çok heyecan verici” dedi.