Almanya’dan gelip şifayı Elazığ’da buldu!

erkan_623

New member
Yaklaşık 136 kilogram olan 28 yaşındaki Lena Haberlandt, tüp mide ameliyatı olmak için internette araştırma yaptı. Elazığ Mediline Hastanesi Obezite ve Metabolik Cerrahi Uzmanı Genel Cerrahi Op. Dr. Fatih Erol ile bağlantıya geçen Haberlandt, Almanya’nın Flensburg kentinden yaklaşık 4 bin kilometre uzaklıktaki Elazığ’a geldi. Haberlandt, yapılan analiz ve tetkikler kararında halk içinde mide küçültme olarak bilenen tüp mide ameliyatı oldu. Başarılı bir biçimde gerçekleştirilen operasyon daha sonrası taburcu olması planlanan Lena Haberlandt, bir günde 2 kere tabiple müsabakasının ve Almanca konuşulmasının kendisini şaşırttığını, bundan memnunluk duyduğunu lisana getirdi..

GÜNDE 2 SEFER TABİBİ GÖRDÜĞÜ İÇİN ŞAD OLDU

Elazığ’daki sürecinin hoş geçtiğini söz eden Lena Haberlandt, “Öncelikle buraya geldiğim için hayli memnun oldum, sürecim epey güzel geçti. Buradaki ameliyat ve daha sonrasındaki süreçte herkes epey yeterliydi. Hekimi günde 2 defa gördüğüm için epey şad oldum zira Almanya o denli değil. Burası daha değişik ve hoşuma gitti. Kendimi yalnız hissedeceğimi zannettim lakin burada Almanca konuşanları görür görmez epeyce mutlu oldum” dedi. Korkusunun olduğunu lakin tedavisinin hoş geçtiğini ve herkese önerdiğini belirten Lena Haberlandt, ‘‘Açıkçası iğnelerden dolayı biraz kaygıların vardı, epeyce telaşlıydım. Lakin geldim buradaki sıcaklığı gördüm, hoşuma gitti. Biraz da Türkçe öğrendim. Ben ameliyat olduğuma hiç pişman değilim. Gelmek isteyenler de hiç geri adım atmasınlar. Fatih beyefendiyle emin ellerdesiniz” diye konuştu.

SONUÇLAR ÇOK HOŞ

Hastanın memnuniyetinin kendilerini keyifli ettiğini lisana getiren Genel Cerrahi Uzmanı Dr. Fatih Erol, “İlimizden, vilayet haricinden ve yurtharicinden hastalarımız geliyor. Burada ameliyat öncesi tetkikleri başarılı bir biçimde yapıp obezite ameliyatlarını yapıyoruz. Ameliyat daha sonrası da gerekli denetimleri yaptıktan daha sonra hastamızı inançlı bir biçimde konutlarına, sevdiklerine uğurluyoruz. Hastalarımızdan Lena hanım Almanya’dan bizi toplumsal medya üzerinden araştırarak ameliyat olan hastalarımızla da görüşerek bizimle irtibata geçti, randevu aldı. Ameliyat öncesi detaylı tetkikleri yaptık, rastgele sorun olmayınca ameliyat aldık. Halk içinde mide küçültme olarak bilenen tüp mide ameliyatı yaptık. Rastgele bir sorun olmayınca da artık yavaş yavaş kendisini meskene göndermeyi planlıyoruz. sonuçlarımızın hoş olması niçiniyle hem hastanemize hem vilayetimize obezite konusunda artık merkez olduk ve tercih ediliyoruz” halinde konuştu.

KAYNAK: İHA