Aleyna Tilki: Tabiatla ve müziklerimle aşk yaşıyorum

Tuncay

New member
‘Real Love’ müziğiyle 36 ülkenin müzik listelerinde üst kolay girerek ismini dünyaya duyuran Aleyna Tilki, İsveçli küme Jubel ile çıkaracağı yeni teklisinin klip çekimini geçen hafta İstanbul’da tamamladı.

Evvelki akşam Kıbrıs’ta dinleyicileriyle bir ortaya gelen Tilki, “Ben Kıbrıs konserlerini epeyce seviyorum. Zira 30 yaş üstü kitle fazla oluyor. Hani kendi neslimin pop starı olarak, her yaş kitlesinde varmışım üzere hissettiriyor. Hakikaten bu yaş kitlesine kendimi dinlettirebilmek hayli hoş. Bakıyorum köşede 60 yaşında birisi dans ediyor. Bu bana kendimi vakitsiz hissettiriyor, epey güzel hissettiriyor. Daima heyecanlanıyorum Kıbrıs sahnelerinde” dedi.

“ÜZÜNTÜDEN KİMSE KAÇMASIN!”

Sahne çalışmalarına bir süre orta verdikten daha sonra konserlerine kaldığı yerden devam eden Tilki, “Bir orta insan olduğumu hatırladım. Benim de hiç sahneye çıkmama hakkım, meskende yatma hakkım, müzik çıkarmam hakkım, hatta istediğimi yapma hakkım var. Hani beşerim ya haklarım olduğunu düşündüm. Üzülmek ve kaygılanmak, bunların hepsini kendime hak tanıdım ve bu beni fazlaca canlandırdı. Zira buna gereksinimim vardı. Biraz başımı yastığa koyduğumda düşünmek, üzülmek ve kaygılanmak epey yeterli oldu sahiden. O yüzden ‘Üzüntüden kimse kaçmasın’ diye daima söylerim. Zira insanı fazlaca canlandıran bir şey. Kendi tercihimdi. Artık bir daha kendi tercim ile canlandığım için geri geldim diyebilirim” halinde konuştu.

“REKOR BENDE!”

Ayrıyeten sahneye 10 dakikada hazırlandığını belirten 21 yaşındaki müzikçi, “Uyuyordum kapıyı çaldılar, ‘Hadi Aleyna giyin’ dediler. Yatakta giyindim. Biraz da hastayım zehirlenmiştim… Yatakta kendim giyindim. Makyaj epeyce fazla yapmıyorum. Eminin bu hususta rekor bende” açıklamasını yaptı.

“HERKES GÖRSÜN DİYE PAYLAŞIYORUM”

Sahne gösterileriyle da isminden kelam ettiren Aleyna Tilki, “Gerçekten sahnelerimi herkes fazlaca beğeniyor. Hani evvelden de fazlaca şey yapıyordum lakin artık daha hayli göstermeye karar verdim toplumsal medyada. Artık tüm beşerler görsün istiyorum toplumsal medyada. Çok hoş geri dönüşler alıyorum. Yabancı, Türkçe, pop, rock, arabeks ve caz hepsini söylüyorum sahnede ve bunları her insanın bilmesini istiyorum diye bol ölçüde paylaşıyorum” dedi.

‘AŞK’ ARGÜMANLARINA SON NOKTAYI KOYDU

Son devirde ismi “Uzi” lakaplı rapçi Utku Yalçınkaya ile anılan Aleyna Tilki, hakkında çıkan ‘aşk’ dedikodularına da son noktayı koydu. “yaşamımda ‘biri’ derken insan biri yok!” diyen Tilki, kelamlarını şöyleki sürdürdü:

Ben daima aşığım. Hakikaten aşk bayanıyım. Tabiatla, beni yaratanla, müziklerimle aşk yaşıyorum. Yeni bir IP yapıyorum. Bir yabancı bir Türkçe albüm, bir IP Türkçe yapıyorum. Onlarla, iş arkadaşlarımla aşk yaşıyorum. Bilhassa tabiat ve hayvanlarla aşk yaşıyorum. Lakin insan olarak hani bu biçimde milletin düşündü ‘aşk’ biçiminde bir alakam şu anda yok. Tabiatın bir kesimi olan ve içimdeki sanatın bir kesimi, ilham olan bir insan şayet bir gün karşıma çıkarsa ya da hani benim vaktim olursa ona da aşık olurum.