AKP’li Başkan’dan AKP’liye tehdit: Seni çivi üzere yere çakarım

semaver

Active member
AKP’li Başkan’dan AKP’liye tehdit: Seni çivi üzere yere çakarım Bismil’de AKP ilçe başkanlığı nazaranvini yürüten Veysel Yağmur’un partinin ilçe teşkilatında gençlik kollarında teşkilat sorumlusu Ramazan Yıldız’ı telefonla ve bildiriyle tehdit ettiği sebebi öne sürülerek hakkında yürütülen soruşturma tamamlandı.

Veysel Yağmur’un sanık, Ramazan Yıldız’ın ise müşteki olarak yer aldığı iddianamede, sanığın “Sesli, yazılı yahut manzaralı bir mesaj ile tehdit ve hakaret” hatasını işlemekten 3 yıla kadar mahpusla cezalandırılması istendi.

AĞIR KÜFÜRLER VE HAKARETLER

Sözcü’den Özgür Cebe’nin haberine göre, iddianamede sanığın AKP ilçe lideri olarak nazaranv yaptığı ve müşteki ile ortalarında tespit edilemeyen bir niçinle hasımlık olduğu açıklandı.

Sanığın hata tarihinde, gençlik kolları liderini aradığı ve ortalarında Kürtçe şu diyaloğun geçtiği kaydedildi:

Sanık: “Remo senin bakılırsavin nedir aslanım, beni tanıyor musun? Numaram var mı sende?”

Mağdur: “Tanımadım, numaran yok bende”

Sanık: “Ben lider, senin bakılırsavin nedir partide”

Mağdur: “Ben gençlik teşkilat başkanıyım”

Sanık: “Gençlik teşkilatta … ye işini yap. Ben gelirsem oraya seni çivi üzere yere çakarım, döverim…” devamında ağır küfürler…

Mağdur: “Hayırdır liderim ben ne yaptım?”

Sanık: “İşini yap, Ben geliyorum artık partiden çıkıyorum”

Son olarak mağdurun da “ben işimi yapıyorum” diyerek telefonu kapattığı açıklandı.

TABİRİ ALINDI KABAHATİNİ İTİRAF ETTİ

İddianamede, sanığın alınan sözünde hatasını itiraf ettiği, evrak ortasındaki HTS kayıtlarına bakıldığında da sanığın mağduru aradığının sabit olduğu açıklandı.

Sanığın mağdura yönelik tehdit ve hakaret hatasından yargılamasının yapılarak cezalandırılması istendi.

Sanığın mağdura Kürtçe olarak tehdit ve hakaretlerini içeren ses kaydı da CD ortasında evrakta kanıt olarak yer aldı.

Sanık Veysel Yağmur’un yargılanmasına önümüzdeki günlerde Bismil Asliye Ceza Mahkemesi’nde başlanacak.