AK Parti’ye yakın isimler birbirine girdi

celikci

New member
AK Parti’ye yakın isimler birbirine girdi
KARAGÜL'ÜN KULLANDIĞI İFADELER AK Parti’ye yakın olan isimlerden Yeni Akit Gazetesinde köşe yazarlığı yapan Abdurrahman Dilipak, kendisi hakkında " Türkiye’ye karşı bir uluslararası komplonun bir parçası olduğu kanaati oluşturmaya yönelik olarak BAE, Dubai, Bin Zayet ekseninde bir konumlanma işareti alıyorum" ifadelerini kullanan Yeni Şafak’ta köşe yazarlığı yapan İbrahim Karagül'le girdiği tartışmadan sonra, savcılığa kendisi aleyhinde suç duyurusunda bulundu. Savcılığa verilen dava dilekçesinde Karagül’ü kendine yönelttiği iddiaları ispat etmesini talep eden Dilipak, konunun MİT ve emniyetten araştırılması, adı geçen Ahmet Taşgetiren'in de incelenmesini istedi. OLAY NASIL GELİŞTİ?Geçen günlerde açılışı yapılan Taksim'deki camiyle alakalı, kişisel sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, bir haberdeki "Camide diğer semavi dinler için de ibadet alanlarının bulunduğu" ifadesine dikkat çeken Yeni Akit yazarı Dilipak,"Bu ne anlama geliyor?" diye yazmıştı. İBRAHİM KARAGÜL TEPKİ GÖSTERDİAbdurrahman Dilipak’ın bu sözlerine tepki gösteren Yeni Şafak yazarı İbrahim Karagül, "Şimdi de Taksim Camii'ne çamur atmaya başlamış... Hem de bir yalan haber üzerinden. BAE, Dubai, Bin Zayed ekseninde bir konumlanma işaretleri alıyorum" ifadelerini kullanmıştı. DİLİPAK’TAN KARAGÜL’E YANITİbrahim Karagül'ün bu sözlerine cevap veren Dilipak da isim vermeden "Birileri kendi havuz medyalarında çıkan habere ses çıkartmıyor. Bu nedir diye sormayı saldırı bahanesi sayanları Allah'a ve adalete havale ediyorum" yazmıştı.

ALINTIDIR