Ağır kelebek hastası Semra vefatı göze alarak evlendi! Sağlıklı bir evladı var

erkan_623

New member
Bartın’da yaşayan Semra Sevinç, ağır kelebek hastası olarak dünyaya geldi. Bedeninde çıkan yaralar sebebi ile sıkıntı bir çocukluk periyodu geçiren Sevinç, yaşı ilerleyince meskende vefatı beklemek yerine aşka yelken açmayı seçti. Birebir hastalığa sahip başka şahıslar meskenden dışarı adımını atamazken Semra Sevinç, internetten tanıştığı Erkan Sevinç’e kaçarak evlendi. Daima pansuman ve bakıma gereksinimi olan Semra’ya eşi Erkan dayanak çıkarak bakım ve pansumanlarını yaptı.

SAĞLIKLI BİR ÇOCUK DÜNYAYA GETİRDİ

4 yıl daha sonra gebelik muştusunu alan Semra, doğum yapmasının hayatına bedel olacağını bilmesine karşın, biroldukça hastanede doğum riskini almadıkları için bebeğini boğaz ameliyatı için gittiği Kütahya Devlet Hastanesinde jinekoloğun iştirakiyle sezaryen ile gerçekleştirdi. Yüzde 80’e yakın bulaşıcılığı bulunmasına karşın sağlıklı bir çocuk dünyaya getiren Semra, çabucak sonrasında yaraları artınca mevtle burun buruna bir kere daha geldi. Ameliyat ve doğumuna yardımcı olan ve toplumsal medya üzerinden ulaştığı Gerçekler Dünyası Araştırma Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Lideri Şenay Çalışır’ın dayanağıyla Diyarbakır Dicle Üniversitesine getirilerek 38 günlük tedavi sürecine girdi. Ağır yaraları pansumanlarla giderilen Semra, gelinlik giyemeden evlendiğini Çalışır’a anlatınca, dernek lideri harekete geçti. Toplumsal medyada paylaştıkları paylaşım daha sonrası bir hayırsever tarafınca gönderilen gelinliği giyen Semra için eşi Erkan da damatlık giyerek hayalleri olan düğünü Çalışır’ın dayanağıyla yerine getirdi. Gelin otomobilini süsleyerek tarihi On Gözlü Köprüde halay çekip oynayan çift, 5 yıl öncesine giderek gerçekleştiremedikleri hayali yerine getirmenin memnunluğunu yaşadı.

VEFATI GÖZE ALDIM KAÇARAK EVLENDİM

Mevzuyla ilgili İhlas Haber Ajansı muhabirine yaptığı açıklamada mevti göze alarak evlendiğini kaydeden 29 yaşındaki Semra Sevinç, sağlıklı bir çocuk sahibi olduğunu da belirtti. Sevinç, 38 gündür evladından uzak kalarak tedavi olduğunu ve tedavi müddetince kendisine dayanak olan herkese teşekkür ederek, eşinin de kendisine bebekler üzere bakarak yemeğini bile yaptığını vurguladı. Sevinç, “2017’de internet ortamında tanışarak arkadaş olduk. Birinci görüşmemizde bana yüzük almıştı, önemli olduğunu düşünerek ben de önemli konuştum. Rahatsızlığımdan dolayı ailem müsaade vermez diye kaçma sonucu aldım, 5 Ağustos 2017’de kaçarak evlendik. Eşimin maddi durumundan dolayı düğünümü yapamadım, ortadan 5 yıl geçti 1 yaşında bir oğlum var, doğumdan daha sonra da rahatsızlığım arttı, mevti göze alarak evlendim. Eşimle memnunum, bana küçük bebekler üzere bakıyor ve pansumanlarımız yapıyor, yeri geldi yemeğimi bile önüme koyan bir insan. O devir bana yardım etmesi için Gerçekler Dünyasından Şenay ablaya bildiri attım. O da Allah razı olsun Diyarbakır’a aldı beni, Dicle Üniversitesinde Derya hoca yaralarımı düzelttiler, buraya gelmedilk evvel baya bir berbattım lakin şuan epeyce memnunum. Şenay abla hayalimi gerçekleştirdi, 5 yıl öncesine geri döndüm, epey heyecanlıyım. Bu heyecan ve gelinlik hakikaten değişikmiş, bu heyecanı Şenay abla yardımıyla tanıdım” dedi.

EŞİME VE BEBEĞİME BAKMAK İÇİN İŞİMİ BIRAKTIM

Ailelerin evlenmelerine karşı geldikleri için kaçarak evlendiklerini aktaran Erkan Sevinç, eşinin tüm bakımlarını kendisinin yaptığını kaydetti. Sevinç, “Bir yaşında bir oğlum var, hayli memnunum eşime ve çocuğuma gözümün parıltısı üzere de bakıyorum. Aile tarafınca yardım gelmeyince düğün yapamadım, çalışıyordum mesleğim aşçılıktı, çocuk doğduktan daha sonra aile takviyesi gelmeyince işi bırakmak zorunda kaldım, hem bebeğime birebir vakitte eşime bakıyorum. 5 Yılın acısını bugün çıkartıyoruz, eşime bu yüzden çok borçluyum, Şenay abladan Allah bin sefer razı olsun, âlâ ki gelmişiz buraya” diye konuştu.

BU CİNS OLAYA BİRİNCİ KERE ŞAHİT OLUYORUZ

Sistemik lupus eritematozus disrofik hastasının yaralar ve tahrişlerinden dolayı evlilik durumları olmadığını vurgulayan Gerçekler Dünyası Araştırma Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Lideri Şenay Çalışır, Semra’nın durumuna şaşırdığını ve bu cins olaylarla birinci kez karşılaştığını aktardı. Gelinlik giymediğini öğrenince kolları sıvayarak çiftin hayalini gerçekleştirmek için düğün merasimi yaptıklarını kaydetti. Çalışır, “Semra kardeşimiz Bartın’da yaşıyor, doğuştan kelebek hastası ve hastalık çeşidi en ağır olanlardan. Olağanda bu hastalarımızın evlilik durumları olmuyor, bu çeşit olaya birinci sefer şahit oluyoruz. Semra ile ben 4 yıl evvel tanıştım, kendisi bana toplumsal medyadan ulaştı, evli olduğunu söyleyince şaşırdım. Eşim sağlıklı dedi, hoşuma gitti elimizden ne geliyorsa yardımcı oluruz dedim. Bir gebeliği vardı, doğum vakti yaklaştı Bartın’da hastaneye gidiyor hastanede doğumunu yapamayız riskli bir durum diyor. Boğaz ameliyatı için Kütahya’ya göndermiştik, orada doğum sancıları başladı. Doğumuna Kütahya devlet hastanesi jinekolog İbrahim hocanın iştirakiyle sezaryen ile sağlıklı bebeğimiz dünyaya geldi. Semra ile sohbet ederken gelinlik giymediğini söylemiş oldu. Her genç kızın bir hayalidir beyaz gelinlik giymek, bizde sayfamızda paylaştık, öyküsü Semra’ya yakın bir kardeşimiz ulaştı kendi gelinliğini göndermek istedi. Dünden beri Semra heyecandan ne yatabiliyor ne de durabiliyor. Güya birinci gün evlenip gelinlik giyeceği heyecanı gördüm onda, bugün temsili bir evlilik gerçekleştireceğiz ve gelin damat merasimi ile tarihi Ongözlü Köprü’de davul zurna eşliğinde oynayacağız” formunda konuştu.
Çift ondan sonrasında memleketi Bartın’a geri döndü.

KAYNAK: İHA