Adana’da öldü denilen, ağlayınca yaşadığı ortaya çıkan bebek hayat savaşı veriyor

erkan_623

New member
Adana’nın merkez Yüreğir ilçesinde yaşayan 5 aylık gebe mesken bayanı Melek Sert, 27 Aralık’ta sancı ve kanama şikayetiyle Yüreğir Devlet Hastanesi’ne başvurdu. bir süre tedavi olan Melek Sert, 30 Aralık’ta taburcu oldu. 31 Aralık’ta bir daha rahatsızlanarak Seyhan Devlet Hastanesi’ne bağlı Marsa ek hizmet binasına kaldırılan Melek Sert’in durumu, 2 Ocak günü saat 12.40’ta ağırlaştı. Düşük yaptığı söylenen Melek Sert’in karnındaki 5 aylık bebek, olağan doğum yoluyla alındı. 2 çocuk annesi Melek ve Hasan Sert çifti, bebeklerinin öldüğü haberiyle yıkıldı. 5 aylık erkek bebek, vefat raporu düzenlenip kefenlendikten daha sonra ikili teslim edildi.Mezarı bile kazılan bebek, hastanenin ağır bakım ünitesinde hayat savaşı verirken baba Hasan Sert, kan bağışı davetinde bulundu. 0 RH negatif kan bağışlamak isteyenlerin Kent Hastanesi’ne müracaat edebileceğini belirten Sert, “Bebeğim ömür savaşı veriyor. çabucak hemen isim vermediğimiz için bağışçılar Sert bebek ismine kan verebilir” dedi.

MEZARLIK YOLUNDA AĞLADI

Bebeğinin cenazesini, mezarını kazdırdıkları Herekli Mahallesi Mezarlığı’na arabayla götüren Hasan Sert, yoldayken ağlama sesi duydu. Kefeni açtığında, bebeğinin kalbinin attığını görüp, ağladığını duyan Sert, ambulans çağırdı. Yaşadığı belirlenen bebek, Adana Kent Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne gdolayılerek ağır bakım servisinde tedaviye alındı. Sert ailesi, olayda ihmal var ise araştırılması için savcılığa giderek, mevt raporu düzenleyen hastane hakkında şikayetçi oldu.

ŞİMDİ İSMİ BİLE KONULMADI

çabucak hemen ismi bile konulmayan bebeğin ağır bakım servisindeki kuvözde ömür gayreti sürüyor. Bebeğinden gelecek güzel bir haber bekleyen Hasan Sert, sıhhat durumunda ilerleme de gerileme de olmadığını öğrendiğini söylemiş oldu. Kuvözde bebeğini gördüğünü anlatan Sert, “O içeride savaşıyor, ben de dışarıda savaşacağım. Dün kan istediler. Bir kısmını arkadaşlar bağışladı, bir kısmını da hastane Kızılay’dan temin etti. Orta ara kan muhtaçlığı olacakmış. Kan bağışçılarına sesleniyorum. 0 RH negatif kan bağışlamak isteyen var ise hastaneye gelip ‘Kimliksiz bebek’ yahut ‘Sert bebek’ için kan vereceklerini söylerlerse sevinirim. Bağışçılardan Allah razı olsun. Bebeğimi birinci sefer sarıldığı poşetten ve kefenden çıkardığım fizikî görünümüyle şimdiki içinde fark var. Vilayet Sıhhat Müdürlüğü’nün soruşturma başlatmış olduğu bildirildi. İnşallah bizi bu duruma düşürenler cezalarını bulur. Ben çektim, diğeri çekmesin. Kimse evladıyla bu biçimde bir şey yaşamasın” dedi. Anne Melek Sert de bebeğinden gelecek umutlu haberi beklediğini ve dikkatsizliği olanların cezasını çekmesini istediğini söylemiş oldu.

BAŞSAVCILIK SORUŞTURMA BAŞLATTI

Adana Cumhuriyet Başsavcılığı, şikayet üzerine hadisede dikkatsizliği olanlar hakkında soruşturma başlatıldığını deklare etti. Vilayet Sıhhat Müdürlüğü de bebeğin doğumunda bakılırsavli sıhhat çalışanından vefat raporu veren hekimlere kadar tüm ilgili bakılırsavliler hakkında idari soruşturma başlatıldığını bildirdi.

KAYNAK: DHA