8 torun 4 çocuk sahibi çift 38 yıl daha sonra bir daha gelin ve damat oldu

erkan_623

New member
Gebze’de yaşayan 55 yaşındaki Ayşe Doğan ile 57 yaşındaki Bayram Doğan, bir arada 38 yılı devirdi. Geçen bu uzun yıllar daha sonrasında çift, 4 çocuk ve 8 torun sahibi oldu. Çocukları, Doğan çiftine 38. evlilik yıldönümünde unutamayacakları bir sürpriz yaptı. Evlendikleri vakit maddi imkanlar yüzünden istedikleri gelinlik ve damatlığı giyemeyen çift, çocukları yardımıyla birinci günkü heyecanlarını yaşadı. Anne Ayşe Doğan yıllar daha sonra gelinlik giydi, gelin hazırlığı için kuaföre gitti. Baba Bayram Doğan ise damatlık giyerek, gelin arabası süsledi. yıllar evvel yapamadıkları bu anların heyecanını yaşayan çiftin memnunluğu gözlerinden okundu. Bayram Doğan, gelin otomobiliyle gelip kuaförde hazırlanan gelini aldı. Torunları ve çocukları kuaförden el ele çıkan çifti dakikalarca alkışladı. Birbirlerinin ellerini hiç bırakmayan çift, meskenlerine düğün konvoyu yaparak gitti. ondan sonrasında ise çift bir fotoğraf stüdyosuna giderek bu anları ölümsüzleştirdi.

ÇOCUKLARIMI EVLENDİRDİM İÇİMDE KALDI

Sürpriz karşısında his dolu anlar yaşayan Ayşe Doğan, “Çok hoş bir his, fazlaca memnunum. İstiyordum aslına bakarsan, sağ olsunlar onlar da bundan etkilenerek bu biçimde hoş bir sürpriz yapmışlar. Evlenirken gelinlik giymiştim lakin bir daha de istediğim bir gelinlik giymek içimde kalan ukdeydi. Çocuklarımı evlendirdim, 3 tane gelin aldım. İsteğim vardı, daima çocuklarıma söylüyordum. Onlar da sağ olsun, Allah razı olsun bu isteğimi beyinlerine kazımışlar. 38. yıldönümümüz oluyor, bu biçimde hoş bir sürpriz yaptılar. Birinci sefer gelinlik giyiyormuşum üzere hissettim kendimi. Herkes memnun olsun, evlilikler yıkılmasın. Hoş devam ettirsinler, hoş geçinsinler, hoş anlaşsınlar. Birbirlerini anlamaya çalışsınlar. Olmazına değil, oluruna gitsinler isterim. bu türlü her şey yoluna girecektir” dedi.

BİRİNCİ GÜNDE SIKILIYORDUM ŞU ANDA DA SIKILIYORUM

Çocuklarının takviyesiyle o günleri bir daha yaşadığını lisana getiren baba Bayram Doğan ise, “Güzel bir his. Çocuklara teşekkür ederim. bu biçimde bir şey düşünmüşler. Ben de bugün epeyce keyifli oldum. 4 çocuğum var, 8 tane torunum var. Allah hepsinin ömrünü uzun etsin. Allah herkese nasip etsin. Birtakım şeyler karşılıklı anlaşarak bir biçimde yürüyor. Kıymetli olan karşılıklı anlaşmak. Birinci gün de sıkılıyordum, şu anda da sıkılıyorum. Birinci günde de gerilim vardı, şu anda da gerilim var. Aşağı üst birebir. Bugün epeyce memnun bir gün oldu benim için. Allah herkese nasip etsin. İmkan çerçevesinde çocuklarımızın da takviyesiyle o günleri bir daha yaşadık” diye konuştu.

FOTOĞRAFLARINI GÖRDÜK LAKİN CANLI DAHA HİS VERİCİ

Anne ve babasının evlilik yıldönümü olduğu için bu biçimde özel bir sürpriz yapmak istediklerini kaydeden çiftin en büyük oğulları 38 yaşındaki Ahmet Doğan da, “Açıkçası biz de heyecanlıyız. Herkese nasip olacak bir şey değil. bu biçimde bir sürpriz yaparak o heyecanı yaşamak istedik. Annemizin, babamızın gelinlikle ve damatlıkla fotoğraflarını gördük ancak bu biçimde canlı canlı görmek daha bir his verici. her insanın bu biçimde bir şey yapmasını isterim. Annesini, babasını gelinlik ve damatlıkla görmesini isterim. Latifeyle karışık bir şey atıldı ortaya. Biz de ‘niçin olmasın?’ dedik. Sonuçta fazlaca yaşlı değiller. O yüzden ‘Olsun, o heyecanlarını yaşayalım’ dedik. Macera üzere bir şey olsun istedik. Kardeşlerim de çok olumlu karşıladı” halinde konuştu.

ONLAR NE KADAR MEMNUN OLURSA BİZ DE O KADAR MEMNUN OLURUZ

Annesinin hayalinin gerçek olduğunu belirten Ahmet Doğan, “Annem her vakit söylüyordu, ‘Oğlum ben yapamadım, siz eşlerinize yapın, bizim vaktimizde maddi olarak elimizde pek imkan yoktu, ne düğün salonunda yapabildik ne öbür bir yerde’ diye daima ortasında bir ukde vardı, yarım kalmıştı. Ne kadar dışarıya vurmasa da ortasında bir ukdesi vardı. İsterdik ki daha güzel olsun fakat bu türlü oldu. O da yeni evleniyormuş üzere epeyce memnun. Onun memnunluğunu görür görmez biz de fazlaca keyifli oluyoruz. Sonuçta annemiz, babamız. Onlar ne kadar memnun olursa biz de o kadar keyifli oluruz” tabirlerini kullandı.

KAYNAK: İHA